Верховна Рада планує відкрити офіс у Європарламенті - Стефанчук

Вівторок, 28 листопада 2023, 19:13
Верховна Рада планує відкрити офіс у Європарламенті - Стефанчук
Руслан Стефанчук, фото: Getty Images

Верховна Рада має намір відкрити своє представництво при Європейському парламенті.

Джерело: голова ВР Руслан Стефанчук в ефірі телемарафону за підсумками переговорів у Брюсселі, повідомляє "Європейська правда"

Деталі: За словами Стефанчука, Верховна рада й Європарламент ведуть переговори про посилення взаємодії ще до набуття членства України в Європейському Союзі.

Реклама:

Серед іншого, під час зустрічі з керівництвом Європарламенту йшлось про участь українських парламентарів у роботі профільних комітетів парламенту у Страсбурзі та присутності на його пленарних засіданнях у статусі спостерігачів.

"Ми проговорили дуже важливі питання про взаємне відкриття офісів. Тобто в Києві планується відкрити офіс Європейського парламенту, а тут, у Європейському парламенті, плануємо відкрити офіс Верховної ради України. Це ексклюзивний підхід саме щодо України", – наголосив спікер Ради.

Ще один крок у цьому напрямку – уніфікація діяльності апаратів Верховної ради та Європарламенту, додав він.

ВІДЕО ДНЯ

"Для нас дуже важлива відповідність тим критеріям демократизації, парламентаризму, оскільки ми інтегруємось у Європу і хочемо мати повну сумісність", – підсумував Стефанчук.

Конференція голів Європейського парламенту раніше підтвердила наміри відкрити постійне представництво в Україні, аби сприяти її європейській інтеграції та взаємодії, а також публічно виступила за те, щоб Європейська рада підтвердила початок переговорів про вступ України до ЄС.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування