"Плівки Медведчука": Порошенко програв суд Зеленському

Середа, 29 листопада 2023, 15:11
Плівки Медведчука: Порошенко програв суд Зеленському
Петро Порошенко, Володимир Зеленський, фото: Getty Images

Експрезидент Петро Порошенко програв позов до чинного глави держави Володимира Зеленського щодо так званих "плівок Медведчука", у якому вимагав оприлюднити інформацію про бізнес-зв’язки п'ятого президента з колишнім народним депутатом і кумом президента країни-агресора Віктором Медведчуком.

Джерело: "Укрінформ" з посиланням на постанову Великої палати Верховного суду від 19 жовтня 2023 року

Деталі: Повідомляється, що ідеться про слова Зеленського, який в одному з інтерв`ю сказав, що "з терористами, сепаратистами (Медведчук – ред.) торгував, заробляв разом з п`ятим президентом", "ймовірно разом з колишнім президентом вони це робили і заробляли".

Реклама:

На думку Порошенка, чинний президент ухилявся оприлюднити в повному обсязі наявну у нього публічну інформацію, отриману від СБУ, розвідувальних органів та інших осіб щодо нього.

"Тому позивач звернувся до адміністративного суду з вимогами визнати протиправною бездіяльність президента України, яка полягає у неоприлюдненні згаданої в інтерв`ю публічної інформації, а також зобов`язати відповідача оприлюднити цю інформацію, що становить суспільний інтерес", - зазначається у постанові.

Верховний суд відмовив у задоволенні позову, із чим позивач не погодився і подав апеляцію на це рішення до Великої палати Верховного Суду.

ВІДЕО ДНЯ

Та, своєю чергою, змінила рішення суду першої інстанції лише у мотивувальній частині, а у в іншій частині рішення було залишено без змін. Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Що було раніше:

20 серпня 2021 року Порошенко спрямував позов до суду, в якому просив суд визнати протиправною діяльність Зеленського через його коментування так званих "плівок Медведчука".

Бездіяльність полягала, на думку позивача, в тому, що Зеленський не оприлюднив наявну в нього інформацію про Порошенка, яка становить суспільний інтерес.

Зокрема, в позові Порошенко зазначав, що Зеленський в інтерв’ю 24 червня заявив про причетність Порошенка до торгівлі вугіллям з російськими бойовиками на Донбасі, засновуючи свої висновки на даних Служби безпеки та розвідувальних органів.

Експрезидент просив суд зобов’язати Зеленського оприлюднити наявну в нього інформацію, зокрема СБУ та розвідки, про причетність п’ятого президента до торгівлі вугіллям з російськими бойовиками.

Порошенко подав позов через репліки Зеленського "з терористами, сепаратистами Медведчук торгував, заробляв разом з п’ятим президентом" і "ймовірно разом з колишнім президентом вони це робили і заробляли".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування