ВВП зріс, інфляція різко впала – глава МВФ на зустрічі з Зеленським

Вівторок, 12 грудня 2023, 00:15
ВВП зріс, інфляція різко впала – глава МВФ на зустрічі з Зеленським
Володимир Зеленський та Крісталіна Георгієва, фото ОП

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у США заявила, що пишається тим, чого досягла Україна в складних обставинах.

Джерело: Офіс Президента

Пряма мова Георгієвої: "Україна має чудові показники. Ми прогнозуємо зростання ВВП України цього року до 4,5%. У третьому кварталі поточного року ВВП зріс на 9,3% порівняно з третім кварталом 2022 року, що просто неймовірно. Інфляція в листопаді різко впала до 5,1%, що є мрією для багатьох країн, які не перебувають у стані війни".

Реклама:

Деталі: За словами Президента, додатковий позитивний вплив на економіку мало розблокування Україною цивільного судноплавства в Чорному морі та функціонування "зернового коридору".

Під час зустрічі було відзначено реалізацію фондом програми довгострокового фінансування для України на суму 15,6 млрд дол. США.

Президент подякував за рішення Ради директорів МВФ про виділення нашій державі траншу обсягом 900 млн дол. США.

ВІДЕО ДНЯ

Сторони докладно зупинилися на обговоренні можливих шляхів зовнішнього фінансування України у 2024 році та подальших спільних кроках щодо мобілізації фінансової підтримки нашої країни міжнародними партнерами.

Глава Української держави й директорка МВФ торкнулися питання євроінтеграції України. Володимир Зеленський заявив, що наша країна виконала всі необхідні рекомендації.

Крім того, відбувся обмін думками щодо необхідності розробки дієвого механізму використання заморожених російських активів на користь України, зокрема як джерела альтернативної бюджетної підтримки та інвестицій з метою відбудови нашої країни.

Передісторія: 

  • Рада директорів Міжнародного валютного фонду 11 грудня затвердила другий перегляд програми розширеного кредитування - тепер Україна зможе отримати третій транш на суму близько 900 мільйонів доларів.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування