Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Бої за Авдіївку: росіяни незначно, але просуваються вперед – ISW

Четвер, 14 грудня 2023, 06:02
Бої за Авдіївку: росіяни незначно, але просуваються вперед – ISW
Авдіївка. Фото: rospoint.ukr.net/Depositphotos

За даними Інституту вивчення війни (ISW), росіяни продовжують просування навколо Авдіївки.

Джерело: ISW

Деталі: Російські війська продовжили наступальні операції під Авдіївкою 13 грудня і здійснили підтверджене просування вперед.

Реклама:

Геолокаційні кадри, опубліковані 13 грудня, свідчать, що російські війська незначно просунулися на південний схід від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки).

Український Генеральний штаб повідомив, що Сили оборони відбили щонайменше 51 російську атаку на схід від Новокалинового (13 км на північний схід від Авдіївки) та Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); поблизу Степового, Авдіївки, Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки) та Невельського (14 км на південний захід від Авдіївки); а також на південь від Тоненького (5 км на захід від Авдіївки) та Сєверного (6 км на захід від Авдіївки).

Кілька російських блогерів стверджували, що окупанти просунулися в промисловій зоні (на південний захід від Авдіївки) і на схід від Авдіївського коксохімічного заводу (на північний захід від Авдіївки), хоча ISW не бачила візуальних доказів цього твердження.

ВІДЕО ДНЯ

Російський блогер також стверджував, що російські війська продовжували обстріли поблизу Степового і на північ від Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки).

 
карти ISW

Крім того, російські війська продовжили наступальні операції під Бахмутом 13 грудня і здійснили підтверджене просування вперед.

Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська відбили щонайменше п'ять російських атак поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).

Кілька російських військових блогерів стверджували, що війська РФ просунулися на північний схід і схід від Богданівки і контролюють ділянку дороги Григорівка-Богданівка (6-9 км на північний захід від Бахмута), хоча ISW не бачила візуальних доказів цих тверджень.

Ще один блогер стверджує, що російські війська просунулися в напрямку Іванівського вздовж фронту шириною два кілометри і на глибину 700 метрів, хоча ISW не бачила візуальних підтверджень цього твердження.

Крім того, за твердженнями російського блогера, бої тривають біля Хромового (на захід від Бахмута).

Олексій Тарасенко, офіцер української бригади, що діє поблизу Бахмута, заявив, що російські сили досягають певного прогресу в напрямках Іванівського, Кліщіївки та Андріївки, оскільки три тижні тому російські військові розгорнули в цих районах "відібраних підготовлених бійців", також нещодавно російські військові почали розгортати в цих районах погано екіпірований мобілізований особовий склад, що сповільнює просування російських військ.

Російські джерела стверджували, що українські сили провели невдалі наземні атаки на південь від Бахмута 13 грудня. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українські атаки поблизу Кліщіївки та Шуми (23 км на південь від Бахмута та 9 км на північний захід від Горлівки).

Ключові висновки ISW за 13 грудня:

 • Кремль, схоже, повертається до риторики, яка востаннє спостерігалася перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, намагаючись знову заявити про те, що Україна є частиною історичної російської території, і обговорити кордони, які лідери РФ вважають прийнятними для української держави.
 • Повернення Кремля до концепції "розділеної України", ймовірно, є організованою спробою ввести в оману міжнародну спільноту і змусити її відмовитися від ключової підтримки України: її територіальної цілісності за визначенням 1991 року і права на самовизначення.
 • Зеленський заявив 13 грудня, що рішення України перейти до оборонних дій зумовлене зимовими погодними умовами, а не "кризою", у відповідь на нещодавню статтю NYT.
 • Російські та українські джерела продовжують повідомляти про вплив складних погодних умов на наступальні і розвідувальні операції по всьому фронту, навіть незважаючи на те, що зимові умови на сході України відкривають кращу перспективу для маневру.
 • Міністерство оборони Росії, ймовірно, використовує формальних командирів нерегулярних підрозділів як канал для поширення в російському інформаційному просторі неправдивої інформації про успіхи російських військ на полі бою, щоб обійти відповідальність Міністерства оборони.
 • У ніч з 12 на 13 грудня російські війська здійснили серію ударів з використанням безпілотників і ракет.
 • Відповідальність за кібератаку на українського мобільного оператора "Київстар" взяла на себе російська хакерська група, пов'язана з Головним управлінням Генерального штабу Росії, а також пов'язана з Росією хакерська група.
 • Зеленський взяв участь у другому саміті Україна – Північна Європа в Осло.
 • Окупанти продовжували наступальні операції на лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна, на північ від Бахмута та поблизу нього, під Авдіївкою, на захід від Донецька, вздовж кордону Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запорізької області, просунувшись у різних напрямках.
 • Чуваська Республіка пропонує премії іноземцям, які беруть участь у війні в Україні, що, ймовірно, є частиною зусиль з вербування мігрантів до лав російської армії.
 • Окупаційна влада продовжує зусилля зі знищення української національної та історичної ідентичності.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: