25.06

Банківський форум

Ізраїль і ХАМАС готові до нового перемир’я для звільнення заручників − Reuters

Понеділок, 18 грудня 2023, 00:50
Ізраїль і ХАМАС готові до нового перемир’я для звільнення заручників − Reuters
Ізраїльський військовий. Фото idf.il

Ізраїль і ХАМАС відкриті до нової угоди про припинення вогню і звільнення заручників, утримуваних терористичним угрупуванням, хоча досі є певні розбіжності щодо того, як це буде реалізовано.

Джерело: Reuters з посиланням на два єгипетських джерела в органах безпеки  

Дослівно Reuters: "Надії на мир з'явилися в суботу, коли джерело повідомило, що керівник ізраїльської розвідки розмовляв у п'ятницю з прем'єр-міністром Катару.

Реклама:

ХАМАС наполягає на односторонньому визначенні списку заручників, які підлягають звільненню, і вимагає, щоб ізраїльські війська відійшли за заздалегідь визначену лінію, повідомили джерела".

Деталі: За даними співрозмовників видання, Ізраїль погодився на те, щоб список склав ХАМАС, але зажадав встановити часові рамки і побачити список, перш ніж визначати час і тривалість припинення вогню, і відмовився відвести війська.

ХАМАС же заявив, що повне припинення вогню є передумовою для звільнення заручників.

ВІДЕО ДНЯ

Пряма мова офіційного представника ізраїльської армії контр-адмірала Даніеля Хагарі: "Для мене важливо чітко заявити, що ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю) сповнена рішучості виконати завдання з ліквідації ХАМАСу".  

Пряма мова офіційний представника ХАМАСу Самі Абу Зухрі: "Ми відкриті до будь-яких зусиль, спрямованих на припинення ізраїльської агресії. Це основа для будь-якої дискусії".

За даними джерел, Єгипет і Катар, які раніше домовилися про тижневе припинення вогню і звільнення заручників, наполягали на прискоренні надання допомоги і відкритті контрольно-пропускного пункту Керем-Шалом до початку будь-яких переговорів.

Ізраїльський чиновник заявив, що допомогу дозволили доставити в Газу, після того, як єгипетські джерела спочатку повідомили, що вона була затримана.

КПП Керем-Шалом між Ізраїлем і Газою вперше з початку війни відкрили для вантажівок з гуманітарною допомогою у неділю. Повідомляється, що це дозволить подвоїти кількість продовольства і медикаментів, які надходять до жителів Гази.

"Днем раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, схоже, продемонстрував відкритість до переговорів, але пообіцяв зберегти інтенсивний військовий тиск", − пише видання.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: