Жан Беленюк закликає не бойкотувати Олімпіаду попри допуск росіян і білорусів

Субота, 9 грудня 2023, 17:56
Жан Беленюк закликає не бойкотувати Олімпіаду попри допуск росіян і білорусів
Жан Беленюк, фото Getty Images

Олімпійський чемпіон і нардеп Жан Беленюк вважає, що Україна не має бойкотувати Олімпійські ігри, незважаючи на допуск до них росіян і білорусів у нейтральному статусі.

Джерело: Беленюк у Facebook

Деталі: Борець вважає, що Україна має виступати на Олімпіаді в Парижі, незважаючи на допуск росіян та білорусів.

Реклама:

Він нагадав, що Україна вже мала досвід бойкотування змагань, де представлені "нейтральні" росіяни.

"Досвід того бойкоту, на мою думку, показав нам його неефективність. Спортсмени втратили можливість здобувати перемоги для нашої країни і, що ще важливіше, можливість використовувати міжнародні майданчики для того, щоб доносити інформацію по всьому світу про війну на Батьківщині, надаючи таку можливість росіянам у той же момент!", - зазначив спортсмен.

Він також нагадав, що наступного дня після скасування бойкоту, відбулася відома історія з Ольгою Харлан, яка привернула увагу всіх міжнародних ЗМІ до України.

ВІДЕО ДНЯ

Беленюк також вважає, що Україні не вдалося сформувати навколо себе коаліцію країн-союзників, які б готові були реально приєднатися до бойкоту і тим самим суттєво посилити українську позицію щодо тиску на Міжнародний олімпійський комітет.

Він зазначив, що "треба продовжувати тиснути на МОК і міжнародні федерації щодо дотримання їх же рекомендацій, щоб це не було, як ми знаємо, просто профанацією".

Дослівно: "Їхати! Перемагати! Не тиснути руку, показуючи, що терористи не гідні жодної поваги! Встановлювати проукраїнську повістку дня в Парижі, використовуючи цей величезний комунікаційний майданчик".

Довідково: Жан Беленюк – борець греко-римського стилю. Багаторазовий чемпіон світу і Європи, чемпіон Олімпійських ігор у Токіо 2020 року, срібний призер Олімпійських ігор 2016 року, чемпіон і срібний призер Європейських ігор (2019, 2015). Також він є народним депутатом IX скликання від фракції "Слуга народу".

Передісторія:

  • 8 грудня Міжнародний олімпійський комітет рекомендував дозволити окремим російським і білоруським спортсменам брати участь в Олімпіаді в Парижі під нейтральним прапором – у тому разі, якщо вони активно не підтримують війну проти України і не пов'язані із силовими структурами та збірними своїх країн. 
  • Міністерство закордонних справ України вважає помилковим рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях у нейтральному статусі.
  • Міністри закордонних справ Естонії та Литви Маргус Тсахкна й Габріелюс Ландсбергіс також розкритикували рішення Міжнародного олімпійського комітету.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News