Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Литва схвалила довгостроковий пакет військової допомоги Україні на 200 млн євро

Середа, 10 січня 2024, 15:38
Литва схвалила довгостроковий пакет військової допомоги Україні на 200 млн євро
Володимир Зеленський, Гітанас Науседа, фото: ОП

Президент Литви Гітанас Науседа на пресконференції 10 січня повідомив, що Литва схвалила новий довгостроковий пакет військової допомоги України на суму 200 млн євро.

Джерело: "Європейська правда"

Пряма мова Науседи: "У січні ми знову відправимо в Україну боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577. Ми будемо тренувати українських солдатів і зміцнювати співпрацю в оборонній промисловості. Підписані сьогодні угоди між українською та литовською оборонною промисловістю є ще одним прикладом нашої тісної військової співпраці".

Реклама:

Деталі: Науседа зазначив, що нещодавно на засіданні ради нацбезпеки Литви схвалили пакет довгострокової військової допомоги Україні на суму 200 млн євро. 

Президент Литви зауважив, що також Литва формує "коаліцію з розмінування", щоб скоординовано з іншими союзниками підтримувати Україну у цьому питанні. 

Він додав, що і європейський ОПК в цілому повинен прискоритися, і адекватно реагувати на складну безпекову ситуацію. 

ВІДЕО ДНЯ

Володимир Зеленський зі свого боку зазначив, що домовилися зокрема про спільне виробництво засобів боротьби з дронами, що є дуже актуальною потребою на фронті. 

Нагадаємо: У грудні Україна отримала від Литви польове обладнання та десятки тисяч одиниць сухпайків, а також кілька мільйонів набоїв і кілька тисяч боєприпасів для переносних протитанкових гранатометів малої дальності.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: