Криза в Червоному морі зупинила компанію Маска у Німеччині

П'ятниця, 12 січня 2024, 11:43
Криза в Червоному морі зупинила компанію Маска у Німеччині
Фото з pixabay.com

Виробник електрокарів Tesla Ілона Маска призупинить виробництво більшості авто на своєму заводі поблизу столиці Німеччини Берліна на 2 тижні через атаки на Червоному морі.

Джерело: "Європейська правда" за посиланням на DW, яке цитує заяву компанії

Дослівно з заяви: "Через брак компонентів ми змушені призупинити виробництво на заводі Gigafactory в Берліні-Бранденбурзі в період з 29 січня по 11 лютого, за винятком кількох ділянок".

Реклама:

Деталі: Виробник пояснив, що дефіцит компонентів виник через зміну судноплавних маршрутів, оскільки підтримувані Іраном бойовики-хусити атакують кораблі в Червоному морі на знак солідарності з палестинським ісламістським угрупованням ХАМАС, яке воює з Ізраїлем у секторі Гази.

Компанія також зазначила, що збройні конфлікти в Червоному морі та пов'язані з ними зміни транспортних маршрутів між Європою і Азією через мис Доброї Надії також впливають на виробництво в громаді Грюнгайде в землі Бранденбург.

Повідомляється, що значно довший час транспортування створює прогалину в ланцюгах постачання.

ВІДЕО ДНЯ

Видання пише, що Tesla стала першою компанією, яка оголосила про перерву у виробництві через ситуацію в Червоному морі.

Багато компаній, зокрема другий за обсягом продажів автовиробник Китаю Geely, та шведська компанія з виробництва меблів для дому Ikea, попередили про затримки з поставками.

Напади бойовиків-хуситів змусили провідні світові судноплавні компанії уникати Суецького каналу – найшвидшого морського шляху з Азії до Європи, на який припадає близько 12% світового морського трафіку.

Судноплавні гіганти, такі як Maersk і Hapag-Lloyd, відправляють свої судна в довші й дорожчі маршрути навколо південноафриканського мису Доброї Надії, що додає близько 10 днів до подорожі з Азії до Північної Європи та коштує близько одного мільйона доларів (910 тисяч євро) додаткового пального.

Передісторія:

  • У ніч з 11 на 12 січня США у координації з Великою Британією і за підтримки Австралії, Канади, Нідерландів і Бахрейну завдали спільні удари по об'єктах хуситів у Ємені.
  • Це сталося після того, як у вівторок хусити здійснили наймасованішу атаку з використанням ракет і дронів на кораблі в Червоному морі.
  • Як відомо, за останні місяці торгові судна під прапорами різних країн неодноразово потрапляли під обстріли і зазнавали безпосередніх нападів бойовиків-хуситів, що діють з території Ємену. 
  • У відповідь США оголосили місію за участю 10 союзників для захисту торгового судноплавства. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування