Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Закриття кордону Фінляндії: 11 іранців прослизнули "через хащі" з боку Росії

П'ятниця, 12 січня 2024, 15:37
Закриття кордону Фінляндії: 11 іранців прослизнули через хащі з боку Росії
Фото: Getty Images

У Фінляндії другу добу поспіль стався випадок перетину держкордону з території Росії поза КПП, які залишаються закритими, зокрема, у четвер прикордонники затримали 11 шукачів притулку з Ірану.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Yle

Деталі: Повідомляється, що іранці перейшли кордон на ділянці між Нуйямаа і Йоусено, що поблизу Лаппеенранти, на Карельському перешийку. Чоловіки прибули однією групою і разом попросили про притулок.

Реклама:

Заступник начальника південно-східного відділення прикордонної служби Хейккі Ахтіайнен розповів, що у розмові з мігрантами стало відомо про "помічника" з російського боку, який допоміг їм перейти кордон. Конкретних деталей про цю особу поки не відомо.

Він додав, що на цьому етапі утримується від підозри, що російська сторона посприяла прибуттю мігрантів.

"За цим явищем стоїть багато факторів… Ми поки не знаємо, хто за цим стоїть", – прокоментував Ахтіайнен.

ВІДЕО ДНЯ

Посадовець додав, що мешканцям прикордонних селищ немає причин турбуватися про свою безпеку і ситуація контрольована.

У Прикордонній службі повідомили, що сконтактували з російською стороною і погодили на зустріч, щоб ретельно з’ясувати деталі інциденту. Представники прикордонників обох країн зустрілися вже ввечері у четвер.  

Нагадаємо, попередній такий випадок – перший за тривалий час – трапився вранці у середу на 80 км північніше, в районі селища Паріккала. Тоді кордон непоміченими перейшли четверо шукачів притулку. Прикордонники дізналися про них від місцевих мешканців, яким мігранти постукали у вікно.  

Ці два випадки є новим розвитком подій на російсько-фінському кордоні. До цього часу шукачі притулку прибували на фінський кордон лише через КПП велосипедами, доки Фінляндія не ухвалила рішення про їхнє закриття. 

Нагадаємо: Як відомо, вранці у п’ятницю уряд вчергове продовжив термін закриття усіх КПП на кордоні з Росією до 11 лютого.

Детально про те, як Росія штучно створює міграційну кризу на кордоні Фінляндії, читайте у статті "Фінляндія тримає оборону"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: