Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

У мережу злили відео щодо працівників Bihus.Info та наркотиків: Бігус пообіцяв "терор ідіотам"

Вівторок, 16 січня 2024, 15:48
У мережу злили відео щодо працівників Bihus.Info та наркотиків: Бігус пообіцяв терор ідіотам
скриншот

В мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info ймовірно вживають накротичні речовини, керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, здадуть тести на вживання наркотиків. За даними Bihus.Info, їхніх співробітників прослуховували, а також стежили за ними, щонайменше кілька місяців. 

Джерело: заява Дениса Бігуса на Youtube-каналі проєкту, редактор Bihus.Info Максим Опанасенко в коментарі hromadske

Деталі: 16 січня на такому собі ресурсі "Народна правда" з'явилося відео з супроводжувальною анотацією "зворотня сторона "Bihus.Info": нюхнули "фєну", закинулись MDMА, курнули трави і погнали робити розслідування".

Реклама:

Воно містить фрагменти прослуховуваних телефонних розмов співробітників проєкту та кадри, зняті прихованою камерою на новорічному "корпоративі" у заміському комплексі біля Києва.

Цього ж дня керівник проєкту Денис Бігус вийшов із заявою, де "розставив крапки над і".

ВІДЕО ДНЯ

Він уточнив, що співробітники, про яких ідеться у викривальному ролику, є не журналістами, а операторами, і на цей момент усі вони вже звільнені.

"Звісно, прослуховування і спостереження були незаконними, а цілі тих, хто записував, зрозумілі. Та це не є виправданням тому, що ми побачили на відео – а саме вживання заборонених речовин кількома нашими колегами", – наголошує журналіст-розслідувач.

За словами Бігуса, на жаль, частина команди порушила принципи і цінності проєкту "Bihus.Info", тож наслідком будуть жорсткі кадрові зміни і проєкт уже шукає нових операторів.

Пряма мова: "Зазначимо також, що у заголовку відео, яке поширюється, крім неприємної правди, є і маніпуляція. Йдеться про буцімто вживання саме журналістами. Це неправда і з самого відео це видно.

Сьогодні усі, хто співпрацює з Bihus.Info, здадуть тести на вживання наркотиків. Про результати ми повідомимо глядачів у нашому телеграм-каналі.

Приносимо щирі вибачення аудиторії".

Оновлено: В коментарі hromadske редактор Bihus.Info Максим Опанасенко зазначив, що співробітників проєкту прослуховували, а також стежили за ними, щонайменше декілька місяців. Хто саме може стояти за цим, команда проєкту зараз зʼясовує.

 "Ми бачимо і розуміємо, що прослуховування і стеження велося занадто довго — щонайменше декілька місяців. Станом на зараз ми не маємо доказів і не можемо сказати, що за цим стоїть, умовно кажучи, підпорядкована Офісу президента чи ще комусь людина", — зазначив він.

Редактор проєкту зауважив, що співробітники Bihus.Info довго займаються специфічною роботою, повʼязаною з великою кількістю посадовців і правоохоронців. І серед останніх розслідувань проєкту, як наголосив Опанасенко, були зокрема й гучні матеріали про правоохоронців.

"Ми не можемо виключати, що це в тому числі спроба тиску через подібне переслідування", — резюмував редактор проєкту журналістських розслідувань.

Повідомляється, що у Bihus.Info розглядають можливість звернення до правоохоронців із заявою про стеження за співробітниками проєкту, а також самостійно працюють над зʼясуванням того, "хто за цим стоїть".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: