Найбільша група Європарламенту хоче змінити посаду Борреля і створити посаду комісара з оборони

Четвер, 18 січня 2024, 10:43
Найбільша група Європарламенту хоче змінити посаду Борреля і створити посаду комісара з оборони
Жозеп Боррель. Фото з сайту eeas.europa.eu

Найбільша політична партія в Європейському парламенті, Європейська народна партія, пропонує створивши окрему посаду комісара з питань оборони та трансформувати посаду головного дипломата ЄС, яку наразі обіймає Жозеп Боррель.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Euractiv, яке цитує проєкт передвиборчого маніфесту ЄНП

Деталі: Європейська народна партія, до якої також належить президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, традиційно виступає за інвестиції в європейську і трансатлантичну оборонну промисловість і збройні сили.

Реклама:

Проєкт маніфесту ЄНП перед червневими виборами 2024 року пропонує, щоб наступний склад Єврокомісії  повністю змінив підхід до зовнішньої та оборонної політики Євросоюзу. 

Партія вважає за необхідне трансформувати посаду головного дипломата ЄС, замінивши її на посаду міністра закордонних справ ЄС, і призначити Раду європейської безпеки на його підтримку, "щоб ЄС міг швидко реагувати на міжнародні кризи і послідовно виконувати свої зовнішньополітичні рішення".

У документі вказується, що "представники з питань зовнішньої політики, які досі призначалися соціал-демократами, часто не справлялися зі своїми обов'язками".

ВІДЕО ДНЯ

Видання нагадує, що посада головного дипломата ЄС, яку наразі обіймає іспанець Жозеп Боррель, традиційно перебуває в руках кандидатів від соціал-демократів, тоді як правоцентристська ЄНП очолює Європейську раду, Європарламент та Європейську комісію.

ЄНП хоче надати Єврокомісії більшу роль в оборонній політиці, доручивши комісару з питань оборони виконувати роботу, яку зараз виконують як керівник дипломатії ЄС Жозеп Боррель, так і комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, який відповідає за оборонну промисловість.

Тож документ пропонує створити посаду комісара з питань оборони, яка "дозволить краще координувати питання оборони в рамках компетенції ЄС, сприяти співробітництву і водночас забезпечити наявність оборонного бюджету ЄС у розмірі щонайменше 0,5% ВВП ЄС на додаток до національних бюджетів".

Інвестування 0,5% ВВП ЄС в оборону становитиме близько 100 мільярдів євро – стільки ж, за словами Бретона, Євросоюз повинен інвестувати в оборонну промисловість.

Наголошуючи на необхідності збільшення інвестицій в оборонну промисловість і зменшення фрагментації армій, ЄНП пише, що наступний семирічний бюджет ЄС повинен "забезпечити ресурси для інновацій і задоволення наших військових потреб".

Цей заклик не є новим або ексклюзивним для правоцентристів, інші європейські політики, такі як міністрерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, закликали до створення нової посади.

Нинішній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у минулому, будучи євродепутатом, також закликав Євросоюз запровадити посаду європейського комісара з питань оборони.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: