Мера обурив номер "95 кварталу" про переселенку "сіСькадовська"

Середа, 3 січня 2024, 00:20
Мера обурив номер 95 кварталу про переселенку сіСькадовська
скриншот скандального відео "95 кварталу"

Міський голова Скадовська Олександр Яковлєв записав відео у відповідь на жарт від студії "Квартал 95" про переселенку з окупованого росіянами міста, яка, переїхавши на Закарпаття, "кумедно" перекручує українські слова, намагаючись розмовляти з місцевими жителями.

Джерело: Яковлєв у Facebook, "Детектор медіа"

Деталі: Епізод, яким обурився Яковлєв, вийшов у рамках "Новорічного вечірнього кварталу" 31 грудня в етері каналу "1+1 Україна".

Реклама:

Сценка зобразила переселенку з окупованого росіянами Скадовська на Херсонщині, яка переїхала на Закарпаття і, соромлячись, намагається розмовляти українською, при цьому сильно перекручуючи слова, надаючи їм "кумедного" звучання.

Жінка пояснює, що досі не спілкувалась українською, тому що вона "сіська довська" (зі Скадовська), "разговорювала на росіянському язику", а українську хіба у школі "вирчала / вовчара" (вивчала), але вже всі слова "позаблювала" (позабувала), тому не хоче "коверкать рідну мову".

При цьому місцевий закарпатець, розмовляючи чистою літературною українською, заспокоює жінку: "Не переймайтесь. Головне практикуватися. Помилятися не соромно. Соромно у своїй країні не розмовляти своєю рідною мовою", – і обіцяє їй допомогти.

ВІДЕО ДНЯ

Надалі вона пробує говорити українською, "кумедно" перекручуючи слова, а він лагідно її виправляє, насилу стримуючи сміх.

Мер окупованого Скадовська Олександр Яковлєв на своїй Facebook-сторінці опублікував відео, в якому закликав режисерів гумористичного шоу попросити вибачення в людей за "сіськи" зі Скадовська.

Пряма мова Яковлєва: "Жарти про "сіськи" зі Скадовська, напевно, комусь здаються дуже дотепними. Але хай це буде на совісті режисерів. Сподіваюся, у них вистачить сили вибачитися перед українцями. Скадовськ сьогодні в окупації, і дійсно, чого зараз потребують скадовчани, – це підтримки".

Деталі: Він додав, що у місті багато людей були російськомовними, але всі добре розуміють українську і добре говорять українською.

Яковлєв оголосив про старт флешмобу "Скадовськ говорить українською" і запропонував усім скадовцям зачитати щось українською.

Пряма мова Яковлєва: "Незалежно від того, де ви є тепер, знаю, що в серці ви любите Скадовськ. Український Скадовськ. Бо саме за українську мову і культуру сьогодні нас намагається знищити орда".

Деталі: Сам Яковлєв зачитав вірш львівського поета Грицька Чубая "В двадцятий вік не просто жити".

"Детектор медіа" зазначає, що звернувся до "1+1 media" із запитом, чи вважають вони такі жарти щодо людей з окупованих територій прийнятними і чи планують якось відреагувати на обурення міського голови Скадовська.

Нагадаємо: Російські загарбники в окупованому Скадовську Херсонської області публічно стратили 56-річну місцеву мешканку, медсестру Тетяну Мудренко за вигук "Скадовськ – це Україна!"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування