Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Стефанішина заперечила готовність України відмовитися від аграрних субсидій ЄС

Вівторок, 13 лютого 2024, 19:49
Стефанішина заперечила готовність України відмовитися від аграрних субсидій ЄС
Ольга Стефанішина. Фото: Getty Images

Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що у рамках переговорів з Євросоюзом про вступ Україна не збирається відмовлятися від субсидій та дотацій для українського агросектора.

Джерело: Ольга Стефанішина в коментарі "Європейській правді"

Деталі: Віцепрем’єрка коментувала повідомлення агентства Reuters, яке з посиланням на українського посадовця стверджувало, що під час переговорів про вступ до Євросоюзу Україна готова розглянути можливість відмови від аграрних субсидій ЄС в обмін на пом'якшення вимог Європейського зеленого курсу.

Реклама:

Пряма мова: "Умови приєднання українського аграрного сектора до спільної аграрної політики ЄС визначатимуться під час переговорного процесу. Ні про яку відмову від субсидій та дотацій не йдеться".

Деталі: Стефанішина наголосила, що ЄС вже обговорює необхідність реформування спільної аграрної політики, тому будь-які подібні розмірковування є передчасними.

"Українська сторона буде відстоювати інтереси українських фермерів, ми чітко усвідомлюємо важливість аграрного сектора для економіки країни, її післявоєнного відновлення та майбутнього країни", – сказала віцепрем’єрка.

ВІДЕО ДНЯ

Україна є вкрай важливим гравцем у забезпеченні харчової безпеки як в Європі, та й у світі загалом, підкреслила Стефанішина.

"Відповідно, з підтримкою партнерів ми зможемо пришвидшити відновлення як українського агросектора, так і економіки в цілому після закінчення війни, а також пришвидшити перехід на норми та стандарти ЄС", – зауважила вона. 

Цьому передувало: В середині січня президентка Єврокомісії оголосила, що у рамках підготовки до переговорів про вступ з Україною ЄК розпочинає процес передвступного скринінгу законодавства та створює переговорну рамку. 

Читайте також: Життя після історичного рішення ЄС: як має діяти Київ, щоб прискорити переговори про вступ

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: