Бундестаг проголосував за надання Україні далекобійної зброї, але без згадки про Taurus

Четвер, 22 лютого 2024, 16:33
Бундестаг проголосував за надання Україні далекобійної зброї, але без згадки про Taurus
ФОТО: МІНОБОРОНИ

Німецький Бундестаг підтримав підготовлену керівними партіями пропозицію щодо озброєння для України, яка, серед іншого, передбачає заклик надати далекобійні системи Києву.

Джерело:"Європейська правда"Deutschlandfunk

Деталі: За пропозицію проголосували 382 депутати, 284 висловилися проти і двоє утрималися.

Реклама:

В ухваленому документі сказано, що парламентські фракції коаліції виступають за надання Україні "додаткових необхідних систем далекобійного озброєння та боєприпасів". Крилаті ракети Taurus у пропозиції напряму не згадуються.

Під час обговорення міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що Україна може розраховувати на подальшу підтримку Німеччини. Про це, за його словами, свідчить і нещодавно укладена безпекова угода.

Пісторіус не відповів на запитання депутата від ХДС Хардта щодо перспективи постачання Taurus.

ВІДЕО ДНЯ

Які саме далекобійні системи маються на увазі в ухваленому документі, парламентські групи інтерпретують по-різному, повідомляє t-online.

Низка депутатів від "Зелених" і "Вільних демократів" припускають, що саме Taurus мались на увазі.

Водночас заступниця лідера парламентської фракції СДПН Габріела Гайнріх, заявила, що формулювання "не обов'язково" означає Taurus.

"Це питання інтерпретації…Річ у тім, що ми не провели червону лінію в цьому питанні", – сказала вона.

В ухваленій пропозиції, зокрема, зазначено таке: "Україна повинна і надалі мати можливість здійснювати атаки на військові об'єкти, такі як склади боєприпасів, шляхи постачання і командні пункти далеко за лінією фронту, і бути здатною захистити своїх солдатів від атак російських військових у найкращий можливий спосіб".

Передісторія: 

  • Раніше у Бундестазі не знайшлося достатньо голосів для ухвалення резолюції, внесеної опозицією, із прямим закликом надати Україні далекобійні ракети Taurus.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування