Шеф Пентагону: Якщо Україна програє, НАТО буде воювати з Росією

Четвер, 29 лютого 2024, 20:21
Шеф Пентагону: Якщо Україна програє, НАТО буде воювати з Росією
ЛЛОЙД ОСТІН, ФОТО ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Очільник Пентагону Ллойд Остін вважає, що в разі програшу України в повномасштабній війні проти Росії з останньою доведеться воювати всьому Північноатлантичному Альянсу.

Джерело: заява Остіна на слуханнях Комітету з питань збройних сил Палати представників США, "Європейська правда"

Деталі: Хоча слухання стосувались передусім інциденту з госпіталізацією Остіна на початку року, про яку він завчасно не повідомив ані Білий дім, ані Конгрес, конгресмени ставили кілька питань і про те, наскільки Україна потребує військової допомоги США.

Реклама:

Голова американського Міноборони наголошував, що схвалення додаткового фінансування для Києва важливе, аби не допустити ситуації у світі, "де одна країна може перекроювати кордони своїх сусідів і нелегітимно захоплювати їхні суверенні території".

"Ми знаємо: якщо Путін досягне успіху, він не зупиниться. Він продовжуватиме більш агресивні дії в регіоні. А інші лідери в усьому світі, інші автократи будуть дивитися на це, і вони будуть заохочені тим фактом, що це сталося, і ми не змогли підтримати демократичну державу", – додав він.

Пізніше Остін уточнив, що в разі програшу України на полі бою під загрозою можуть опинитись насамперед країни Балтії.

ВІДЕО ДНЯ

"Якщо ви балтійська країна, ви вкрай хвилюєтесь, чи не будете наступними. Вони знають Путіна. Вони знають, на що він здатен. І, відверто кажучи, якщо Україна впаде, я дійсно вірю, що НАТО буде воювати з Росією", – сказав посадовець.

Що передувало: 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування