CNN: Трамп на зустрічі з виборцями розповів вигадану історію і згадав у ній Зеленського

Понеділок, 18 березня 2024, 01:12
CNN: Трамп на зустрічі з виборцями розповів вигадану історію і згадав у ній Зеленського
Дональд Трамп під час виступу в Огайо, фото: Getty Images

Колишній президент США Дональд Трамп розповів у суботу повністю вигадану історію про те, як він нібито перехитрив своїх опонентів-демократів, оприлюднивши "запис" телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським у 2019 році, яка стала ключовим фактором першого імпічменту Трампа.

Джерело: CNN

Деталі: Виступаючи на суботньому передвиборчому мітингу в Огайо, Трамп заявив, що дозволив демократам робити "все більш дикі і дикі" заяви про те, що він сказав Зеленському, "а потім ми опублікували запис". 

Реклама:

Трамп стверджував, що коли представник Демократичної партії Ненсі Пелосі з Каліфорнії, яка тоді була спікером Палати представників, "почула" цей запис, вона була розлючена тим, що її обдурили попередні "неправдиві" описи дзвінка її союзників; він стверджував, що Пелосі сказала це "своїм людям": "У що, чорт забирай, ви мене втягнули? Ви чули цей дзвінок? Він не робив нічого з цього!"

Трамп стверджував, що Пелосі сказала: "Давайте просто зробимо вигляд, що він це зробив, і продовжимо рухатися вперед". 

У CNN перевірили факти: Історія Трампа - цілковита вигадка. Жодного запису його розмови із Зеленським ніколи не було оприлюднено; Пелосі не могла розсердитися на своїх союзників після прослуховування запису розмови, оскільки вона ніколи не чула запису цієї розмови. Насправді, через майже п'ять років після дзвінка в липні 2019 року не існувало жодного відомого запису розмови з американської сторони. 

ВІДЕО ДНЯ

Те, що Білий дім Трампа фактично оприлюднив у вересні 2019 року, було приблизною письмовою стенограмою розмови, яка скоріше підтверджувала, ніж суперечила основним твердженням урядового викривача про те, що сказав Трамп. 

Речник Пелосі Аарон Беннетт заявив у неділю, що історія Трампа є "нісенітницею без фактів".

Телефонні розмови президента США з іноземними лідерами зазвичай не записуються американською стороною. Замість цього вони неточно фіксуються в письмовій формі за допомогою програмного забезпечення та американських чиновників, які їх прослуховують.

Підполковник армії у відставці Александр Віндман, який був одним із чиновників, що слухали розмову Трампа із Зеленським, будучи на той час головним експертом з питань України в Раді національної безпеки Білого дому (і який пізніше став важливим свідком у розслідуванні щодо імпічменту), повідомив CNN у текстовому повідомленні в неділю, що "немає жодних записів" цієї розмови. "Він бреше", - сказав Віндман.

Нова історія Трампа перегукується з його неправдивими заявами часів президентства

З кінця 2019 року Трамп намагається переписати реальність про телефонну розмову із Зеленським, в якій після того, як Зеленський сказав, що Україна хоче купувати зброю у США, Трамп підштовхнув його розслідувати справу проти Джо Байдена, який тоді був потенційним опонентом Трампа від Демократичної партії на президентських виборах 2020 року, а також дослідити безпідставну теорію змови про нібито втручання України у вибори 2016 року (в які втрутилася Росія). 

Неправдива історія, з якою Трамп виступив на своєму суботньому мітингу, була більш драматичною версією брехні, яку він розповідав понад чотири роки тому, і яку CNN тоді перевірила на достовірність.

Передісторія:

  • Після скандалу навколо розмови Трампа із президентом України Володимиром Зеленським. Трампа звинувачують у тому, що він тиснув на Зеленського з метою залучити його до допомоги у боротьбі проти політичного суперника Трампа Джо Байдена.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: