Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

"Центренерго": відновлення Трипільської ТЕС без систем ППО – це "марна справа"

П'ятниця, 12 квітня 2024, 01:53
Центренерго: відновлення Трипільської ТЕС без систем ППО – це марна справа
Трипільська ТЕС, фото: Dmitri Tovstonog

Голова наглядової ради ПАТ "Центренерго" Андрій Гота вважає, що з огляду на постійну небезпеку російських атак відновлення Трипільської ТЕС без надання Україні систем ППО - це "марна справа".

Джерело: Гота в ефірі програми "Брифінг" української служби "Голосу Америки"

Деталі: Трипільська ТЕС, повністю зруйнована внаслідок російської атаки балістичними ракетами 11 квітня, підлягає відновленню й енергетики вже мають пропозиції із надання обладнання від європейських країн. 

Реклама:

Гота розповів, що частину балістичних надзвукових ракет, що летіти в напрямку станції, вдалось збити, але через брак ракет для українських систем ППО, частина російських ракет все ж досягли цілі і знищили ТЕС.

Через це, за його словами, для стійкості української енергетики передусім важливо забезпечити українську протиповітряну оборону.

Пряма мова: "Будь-що підлягає відновленню, минулого літа мали схожу картину, коли ці блоки були не відремонтовані і на деяких станціях не працювали зовсім. Тобто відновити ми можемо все. У нас дуже добрий колектив, дуже вмотивований колектив для відновлення.

ВІДЕО ДНЯ

Звичайно, без міжнародних партнерів це зробити майже неможливо, тому ми вже маємо певні обіцянки надати нам трансформатори, турбіни, інше обладнання з європейських країн, але знову-таки, без достатньої кількості ракет для протиповітряної оборони - це, м'яко кажучи, марна справа буде".

Ще деталі: Трипільська ТЕС забезпечувала світлом майже 3 мільйони людей й була найбільшим постачальником електроенергії на Київщині, Житомирщині й Черкащині.

Поки що з огляду на сприятливу погоду, споживачі електроенергії ще не відчують значних перебоїв зі світлом, однак відключення можуть початись ближче до літа, сказав Гота і додав: "Навіть уявити складно, що буде взимку, тому що взимку - найскладніший період".

Гота розповів і про схоже знищення іншої електростанції на Харківщині 22 березня російськими балістичними ракетами: "Брак ППО в усіх регіонах відіграв ключову роль".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: