У парламенті Грузії побилися депутати під час розгляду закону про "іноагентів"

Понеділок, 15 квітня 2024, 15:07
У парламенті Грузії побилися депутати під час розгляду закону про іноагентів
ілюстративне фото парламенту грузії. джерело: грузинські змі

На засіданні юридичного комітету парламенту Грузії, де обговорюють скандальний проєкт закону "про прозорість іноземного впливу",

Опозиційний депутат побився з представником керівної партії на засіданні юридичного комітету парламенту Грузії під час обговорення скандального законопроєкту про "прозорість іноземного впливу".

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на "Эхо Кавказа"

Реклама:

Деталі: Коли депутат "Грузинської мрії" Мамука Мдінарадзе сперечався з представницею опозиційної партії "Лело", лідер партії "Громадяни" Алеко Елісашвілі, як повідомляють, підійшов до нього і вдарив кулаком в обличчя.

Після того депутати вийшли із залу і продовжили битися в коридорі.  

ВІДЕО ДНЯ

Врешті Елісашвілі вийшов з будівлі парламенту та дав емоційний коментар журналістам, сказавши, що його виставили з будівлі.

"Набридло все це, і я врізав в обличчя цьому російському агенту… Я завжди намагався по-людськи спілкуватися з "Грузинською мрією", а вони нас ведуть у Росію… Зараз не час сидіти вдома, потрібно виходити на вулицю. Ми повинні викинути їх разом з їхнім російським законом", – заявив він. 

Як зазначають, через інцидент у засіданні комітету сталася півгодинна перерва, після чого воно продовжилося. 

Голова комітету Анрі Оханашвілі, поновлюючи обговорення, закликав опозиційні сили та правозахисників "дати оцінку огидній поведінці цієї особи" та пообіцяв "сувору відповідь" на провокації. 

Мамука Мдінарадзе заявив, що Елісашвілі "підкрався до нього, як крадій", і що це "не по-чоловічому".

Нагадаємо: 15 квітня у парламенті Грузії – попри хвилю критики від західних партнерів і обурення всередині країни – почали обговорення суперечливого проєкту "Про прозорість іноземного впливу", який порівнюють з російським законом "про іноагентів". Повідомляли, що на засідання пустили не усіх акредитованих журналістів. 

Під парламентом зібралась акція протесту, на вечір також планують масштабну акцію, яку збирають громадські організації.

Грузинська влада вже намагалася схвалити цей проєкт навесні 2023 року, але змушена була відкликати його під тиском масштабних протестів і позиції Заходу. 

Читайте також пояснення "ЄвроПравди", навіщо влада Грузії йде на конфлікт з ЄС, висуваючи такі ініціативи.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: