КНДР з вересня відправила до Росії 6700 контейнерів зі снарядами – Південна Корея

Неділя, 12 травня 2024, 21:04
КНДР з вересня відправила до Росії 6700 контейнерів зі снарядами – Південна Корея
Путін і Кім Чен Ин, фото AFP via Getty Images

У Південній Кореї оцінюють, що КНДР із вересня 2023 року відправила до Росії близько 6700 контейнерів зі снарядами.

Джерело: міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік, якого цитує агентство Yonhap

Деталі: Шин Вон Сік оцінив, що Північна Корея відправила до Росії близько 6700 контейнерів після саміту між їхніми лідерами у вересні, що достатньо для розміщення приблизно 3 мільйонів 152-мм артилерійських снарядів або 500 тисяч 122-мм артилерійських снарядів.

Реклама:

Разом з тим, розвідка Південної Кореї заявила, що вивчає підозри щодо постачань до Росії північнокорейської зброї, виготовленої в 1970-х роках.

Заява Національної розвідувальної служби з'явилася у відповідь на нещодавнє повідомлення місцевих ЗМІ про те, що 122-мм артилерійські снаряди, виготовлені в КНДР в 1970-х роках, виявилися серед зброї, яку Росія використовувала у своїй війні проти України.

"НРС детально аналізує відповідну обставину, а також продовжує відстежувати загальне військове співробітництво між Північною Кореєю і Росією", – заявили в південнокорейській розвідці.

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія:

  • Росія посилила співпрацю з Північною Кореєю після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році. Відомо, що Пхеньян передав Москві артилерійські снаряди й балістичні ракети, які вже застосовувались для ударів по українських містах.
  • Росія на засіданні Ради безпеки ООН 28 березня наклала вето на резолюцію, яка продовжувала мандат групи експертів, відповідальних за моніторинг санкцій проти Північної Кореї.
  • У США заявили, що характер безпекової загрози з боку Північної Кореї може "кардинально змінитися" в найближче десятиліття в результаті її співпраці з Росією.
  • На початку квітня в Пентагоні заявляли, що Північна Корея продовжує надавати зброю Росії у її війні проти України, і партнерство між двома країнами процвітає.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: