Головуюча в ЄС Бельгія підтвердила намір розпочати у червні переговори про вступ України

Вівторок, 21 травня 2024, 18:16
Головуюча в ЄС Бельгія підтвердила намір розпочати у червні переговори про вступ України
ілюстративне фото: Getty Images

Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб підтвердила наміри організувати у червні міжурядові конференцію з Україною, що є фактичним початком переговорів про вступ України до  Європейського Союзу.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на слова Лябіб 

Деталі: Лябіб відповідала на запитання, чи очікує вона організації міжурядової конференції з Києвом, яка є фактичним початком переговорів про вступ до ЄС, під час бельгійського головування, термін якого спливає в кінці червня.

Реклама:

"Ми щойно обговорили це з Молдовою. Ми досі віддані тому, щоб організувати цю міжурядову конференцію під час нашого головування до кінця червня. Для Молдови, та для України теж", – заявила Лябіб.

За даними джерел, брюссельські посадовці наполягають на тому, щоб розпочати офіційні переговори про вступ України до Європейського Союзу 25 червня.

За лаштунками дипломати з ЄС та Києва інтенсивно працюють над тим, щоб переконати угорський уряд дати згоду на початок переговорів про вступ України.

ВІДЕО ДНЯ

Посол ЄС у Києві Катаріна Матернова вважає, що Україна готова розпочати переговори про вступ до Євросоюзу. Глава місії ЄС сподівається на їхній фактичний початок наприкінці червня.

Президентка Європарламенту Роберта Метсола під час останнього приїзду до Києва також сказала, що прогнозує початок переговорів до кінця першого півріччя 2024 року.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: