Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

В Албанії та Чорногорії пояснили причину відключення електрики на Балканах

П'ятниця, 21 червня 2024, 19:38
В Албанії та Чорногорії пояснили причину відключення електрики на Балканах
Ілюстративне фото: Getty Images

Міністр енергетики Чорногорії Саша Муйовіч заявив, що масове відключення електрики, яке зафіксували в Чорногорії, Боснії, Албанії та Хорватії сталося через збільшення споживання електроенергії на тлі спеки.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Reuters

Деталі: За словами посадовців і користувачів соціальних мереж, електрика і Wi-Fi зникли приблизно о 13:00 за місцевим часом. Оператори повідомили, що вони почали відновлювати постачання до середини дня.

Реклама:

"Збій стався в результаті великого навантаження на мережу, раптового збільшення споживання електроенергії через високу температуру і самої високої температури", – заявив чорногорський міністр.

Міністр енергетики Албанії Белінда Балуку заявив, що сталася поломка на перемичці між Албанією і Грецією, і він чув, що подібні обставини були в Чорногорії, а також у деяких частинах Хорватії та Боснії.

Повне розслідування потребуватиме часу, але попередній аналіз показав, що "великі обсяги електроенергії в системі передачі і рекордно високі температури створили цю технічну проблему", додав Балуку.

ВІДЕО ДНЯ

Електропостачання в Албанії було відновлено протягом пів години, але країна залишається під високим ризиком подальших відключень, оскільки рівень споживання електроенергії і тепла все ще залишається високим, сказав він.

Данко Блажевич, директор хорватської електропередавальної компанії HOPS, сказав, що ще занадто рано говорити про те, що сталося.

"Європейські агентства відповідають за повідомлення про такі відключення. Було б безвідповідально спекулювати, оскільки розслідування зазвичай триває шість місяців", – сказав Блажевич.

Нагадаємо: Невдовзі після опівдня за місцевим часом світло зникло практично по всій Далмації на півдні Хорватії, у Чорногорії та БіГ. 

Наразі повідомляється, що електропостачання поступово відновлюється.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування