Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Жовква про вимоги Угорщини щодо прав нацменшин: Україна працює над цим питанням

П'ятниця, 21 червня 2024, 19:56
Жовква про вимоги Угорщини щодо прав нацменшин: Україна працює над цим питанням
Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква. фото: ОП

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, відповідаючи на питання про прогрес у виконанні вимог угорської сторони, які передбачають відновлення прав національних меншин до рівня 2015 року, заявив, що Україна працює над цим.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на слова Жовкви в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова Жовкви: "Є так звані одинадцять кроків. Більшість із них уже близька до розуміння – як їх виконувати, скажімо так. І це, до речі, не моя оцінка, а оцінка угорської сторони. Але, знову ж таки, ще потрібен час, але й розуміння, що це не єдине питання в наших відносинах. І тут не може бути якоїсь прив'язки".

Реклама:

Деталі: Він додав, що в Україні над виконанням угорських вимог працює "команда на різних рівнях", експертна група, а також керівник Офісу президента.

Жовква окремо запевнив, що Україна й далі відкрита до візиту угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана та "налаштована на позитивний результат".

Як відомо, наприкінці січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час візиту до Ужгорода передав українській стороні список із 11 вимог, які мають гарантувати права угорської нацменшини в Україні.

ВІДЕО ДНЯ

Ці вимоги, як пізніше заявив Сійярто, були включені до переговорних рамок щодо вступу України в ЄС, остаточно затверджених 21 червня.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: