На Чернігівщині оголосили примусову евакуацію з 12 прикордонних сіл

На Чернігівщині на запит військових прийняли рішення про обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів області.
Джерело: очільник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус
Дослівно: "Рада оборони ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію з прикордоння Чернігівщини з 1 липня. Це був запит від військових.
Йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.
- Корюківська ТГ: Прибинь, Шишківка, Рудня;
- Городнянська ТГ: Лемешівка, Мощенка;
- Новгород-Сіверська ТГ: Воробʼївка, Камінь, Камʼянська Слобода, Карабани, Чайкине;
- Семенівська ТГ: Газопровідне; Олександрівка".
Деталі: Евакуацію мають завершити за два місяці.
Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації із семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку.
Чаус повідомив, що охочі жителі виїхали, решта – писали відмови.
Йдеться про такі населені пункти:
- Сновська ТГ: Гірськ;
- Городнянська ТГ: Берилівка;
- Новгород-Сіверська ТГ: Бучки, Грем'яч, Будо-Воробʼївська;
- Семенівська ТГ: Костобобрів, Залізний Міст.
За даними громад та РВА, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів. Серед них - 120 дітей.
За словами Чауса, жителів будуть інформувати про місця збору: "Всі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Розселення людей - обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені".