Командири корпусів Нацгвардії заступились за Клименка: Гідний посади міністра оборони

Ірина Балачук — 16 липня, 11:52
Командири корпусів Нацгвардії заступились за Клименка: Гідний посади міністра оборони
Командир 2-го корпусу НГУ "Хартія" Ігор "Корнет" Оболєнський та в.о. глави МВС Ігор Клименко. Фото з Facebook Оболєнського

Командир 1-го корпусу НГУ "Азов" Денис "Редіс" Прокопенко та командир 2-го корпусу НГУ "Хартія" Ігор "Корнет" Оболєнський висловили підтримку Ігорю Клименку, який може очолити Міністерство оборони, заявивши, що той уже робив багато для війська на посту глави МВС і має достаньо досвіду, щоб працювати на новій посаді.

Джерело: пости Прокопенка та Оболєнського в Facebook

Пряма мова "Редіса": "Ігор Клименко, будучи міністром внутрішніх справ, приділяв багато уваги та часу фронтовим питанням: як по напрямку МВС, так і по суто військовому. Зокрема пан міністр активно працював над переходом армії на корпусну систему. Він постійно відстоює інтереси військовослужбовців Національної гвардії та уважно ставиться до належного забезпечення підрозділів НГУ, і, гадаю, відтепер такий підхід буде застосований до бійців усіх структур, які захищають Україну на передовій".

Реклама:

Деталі: За словами Прокопенка, Клименко також "має достатньо досвіду та розуміється на налаштуванні процесів, аби навести лад в питанні з мобілізацією та роботою ТЦК – одному з критичних для нашого війська на сьогоднішній день".

"1-й корпус НГУ "Азов" продовжує виконувати поставлені бойові задачі, фронт не впаде. Бажаю пану міністру успіхів на новій посаді", – написав "Редіс".

Оболєнський зазначив, що робота міністра оборони – це як "керувати авто на перегонах, на ходу змінюючи колеса і придумуючи нові запчастини", тож "ми маємо бути вдячними і допомагати людям, які таку відповідальність погодилися нести".

РЕКЛАМА:

"Досвід Ігоря Володимировича Клименка точно допоможе йому у такій місії. Окрім досвіду управління великим міністерством, це досвід управління воюючими формуваннями та реформування підпорядкованих йому воюючих підрозділів. Лише у 2025 році були сформовані два корпуси Національної гвардії України – "Азов" та "Хартія", а сьогодні вони ефективно тримають значну лінію фронту. Такими результатами ми, зокрема, завдячуємо міністрові, його довірі до командирів, розумінню пріоритетів, здатності навчатися", – написав "Корнет".

Він додав, що "народжених для посад немає", але є люди, які "їх гідні". Оболєнський вважає, що Клименко "гідний свого нового виклику".

За інформацією УП, Прокопенка і Оболєнського попросили вийти з такими заявами.

Що було раніше: 16 липня у Києві, неподалік від Офісу президента, та в низці інших міст по всій країні проходять акції на підтримку в.о. міністра оборони Михайла Федорова. Учасники просять владу повернути Федорова на посаду у новому уряді і не віддавати крісло міністра оборони Ігорю Клименку.

Передісторія:

  • 14 липня Верховна Рада підтримала відставку Юлії Свириденко з посади прем'єр-міністра. Відповідне рішення означає відставку всього уряду.
  • За даними УП, 15 липня у владі планували сформувати склад уряду. Верховна Рада планує голосувати за новий Кабінет міністрів 16 липня.
  • За даними джерел "Української правди" у фракції "Слуга народу", президент Володимир Зеленський не буде вносити кандидатуру Михайла Федорова на посаду міністра оборони. Новим міністром оборони може стати Ігор Клименко, який наразі є виконувачем обов'язків міністра внутрішніх справ.
  • Також джерела у фракції кажуть, що Федоров залишається у команді президента, "але що робитиме далі – стане більше відомо наступного тижня".
  • Сам Федоров 15 липня підбив підсумки роботи на посаді міністра оборони, розповів, що не встиг зробити і запевнив, що продовжує свою місію, щоб "перемагати ворога асиметрією, швидкістю інновацій і силою організації".
армія Нацгвардія Клименко Міноборони Кабінет міністрів
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування