Фігурант "справи адвокатів-хакерів" Дмитро Борзих подав позов проти журналістів

Катерина Тищенко — 9 серпня, 19:19
Фігурант справи адвокатів-хакерів Дмитро Борзих подав позов проти журналістів
колаж ZN.UA

Колишній заступник головного військового прокурора, фігурант "справи адвокатів-хакерів" Дмитро Борзих подав позов до Печерського суду Києва проти ZN.UA та журналістки Інни Ведернікової.

Джерело: ZN.UA

Деталі: Борзих вимагає визнати недостовірною інформацію з розслідування "Справа адвокатів-хакерів. Як НАБУ виявило паразитів" від квітня 2025 року та низки подальших публікацій видання.

Реклама:

Окремі претензії стосуються публікації його імені як підозрюваного до набрання законної сили обвинувальним вироком. Також він просить стягнути з відповідачів майже 800 тисяч гривень судових витрат, з яких 300 тисяч – на правову допомогу, хоча сам є практикуючим адвокатом.

Перше засідання призначено на 10 серпня.

НАБУ оголосило про підозру трьом адвокатам компанії "Гарантія ваших прав", серед яких Дмитро Борзих. За даними слідства, вони мали несанкціонований доступ до матеріалів щонайменше 100 кримінальних проваджень правоохоронних органів, зокрема близько 30 справ НАБУ щодо топкорупції. Саме це стало предметом розслідування ZN.UA.

РЕКЛАМА:

Під час підготовки правової позиції адвокати ZN.UA звернулися до НАБУ. Бюро підтвердило, що Дмитро Борзих має статус підозрюваного.

НАБУ також нагадало позицію Верховного Суду: спори щодо спростування інформації органів досудового розслідування не можуть розглядатися в цивільному процесі. Таку оцінку можна дати лише в межах кримінального провадження.

На думку представників ZN.UA, Борзих фактично намагається отримати в цивільному процесі оцінку обставин, які є предметом кримінального провадження НАБУ.

Представник ZN.UA адвокат Євген Воробйов вважає, що позов має ознаки SLAPP (Strategic Lawsuit Against Public Participation) – стратегічного позову, спрямованого на тиск на журналістів через судові процедури та фінансові вимоги.

Журналісти проаналізували дані порталу "Судова влада України" та ЄДРСР щодо руху позовів Борзих і виявили ознаки так званої "судової каруселі". Крім того, ZN.UA також раніше повідомляло, що голова Печерського суду Руслан Козлов є кумом Борзих.

Що передувало: Як писала "Українська правда", Дмитро Борзих і нинішній генпрокурор Руслан Кравченко обидва працювали під керівництвом головного військового прокурора Анатолія Матіоса і належали до так званої "гвардії Матіоса".

Після звільнення з прокуратури Борзих перейшов у приватну практику, заснував адвокатське об'єднання, яке спеціалізувалося на резонансних справах, зокрема пов'язаних із правоохоронцями, чиновниками і судовою системою. За словами співрозмовників УП, Руслан Кравченко після призначення генпрокурором розглядав Борзих як кандидата на одну з керівних посад у своїй команді.

Однак реалізації цього плану завадила підозра, оголошена НАБУ і САП у квітні 2025 року в межах справи про незаконний доступ до закритої частини судового реєстру. За версією слідства, Борзих і його колеги за допомогою спеціального скрипта системно отримували інформацію про грифовані рішення судів, зокрема обшуки, ще до того, як вони ставали доступними для сторін.

Читайте також: "І за нами прийдуть". Хто і як реалізовував спецоперацію зі знищення незалежності НАБУ і САП

прокуратура ЗМІ
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування