Стубб: "Україна є найкращою гарантією нашої безпеки щодо Росії"

Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що Україна нині знаходиться "в сильнішому та кращому становищі, ніж будь-коли раніше під час цієї війни", і є "найкращою гарантією безпеки щодо Росії".
Джерело: Стубб в інтерв'ю німецькому виданню Bild
Пряма мова Стубба: "Сьогодні Україна перебуває в сильнішому та кращому становищі, ніж будь-коли раніше під час цієї війни — у військовому, політичному та фінансовому плані".
"Україна має перевагу, і вона виграє цю війну".
Деталі: На думку президента Фінляндії, "якщо вижити, якщо зберегти незалежність, якщо залишитися суверенною державою — ось це і є перемога".
Крім того, для Стубба підтримка України — це також інвестиція у власну безпеку.
Пряма мова: "Ми, як у Німеччині, так і у Фінляндії, маємо усвідомити, що Україна є найкращою гарантією нашої безпеки щодо Росії. Якщо Україна програє, програємо й ми".
Деталі: Глава Фінляндії також висловив сумніви щодо можливості російського ядерного удару по Україні, зазначивши, що цього літа його "відвідав міністр закордонних справ Китаю, і я порушив це питання. І він сказав: "Ми ніколи не дозволимо цьому статися". І я вважаю, що це досить ефективний стримуючий фактор".
Нагадаємо: Стубб назвав три напрямки, які можуть наблизити завершення російсько-української війни.
Крім того, він заявив, що не прагне бути публічним учасником переговорів щодо завершення російсько-української війни, але якщо буде потрібно, то готовий стати перемовником.
Також, за його словами, Україні важливо бути готовою до "найгіршого" сценарію щодо того, яка буде ситуація взимку.
Знати більше: Повне інтерв'ю з президентом Фінляндії "Європейській правді"