Янукович відкрив скандальний музей

30 переглядів
59
Понеділок, 23 серпня 2010, 18:21

У Каневі відбулося відкриття оновленого будинку-музею Тараса Шевченка, реставрація якого супроводжувалася скандалом.

На захід приїхали президент Віктор Янукович, глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін, його заступниця Ганна Герман, віце-прем'єр Борис Колесніков, міністр культури Михайло Кулиняк, губернатор Черкащини Сергій Тулуб.

Також була присутня автор експозиції оновленого музею Лариса Скорик та несподівано з'явився регіонал Ян Табачник.

У своїй промові під час відкриття Янукович безапеляційно заявив: "Сім довгих років музей був вилучений із культурного і духовного життя України і включно до березня цього року...Дивитися на це не можна було далі".

Крім того, президент назвав Шевченка "улюбленцем відомих мистецьких салонів і другом найдостойніших інтелектуалів та митців тогочасної Росії", повідомляє прес-служба глави держави.

Варто нагадати, що скандал навколо реставрації музею Шевченка, яка розпочалася 2003 року, розгорівся після візиту Януковича до Канева у березні.

Ремонт видався президенту надто тривалим, тому він вирішив звільнити директора заповідника і губернатора Черкаської області.

Невдовзі після цього головним архітектором проекту була призначена подруга Ганни Герман і член гуманітарної ради при президенті Лариса Скорик, яка запропонувала власну концепцію майбутнього вигляду музею.

Реставратори заявляли, що Скорик була призначена архітектором експозиції без відкритого конкурсу. Хоча офіційно вона мала займатись лише експозицією, Скорик керувала і реставраційними роботами в музеї.

Її проект музею кардинально відрізняється від первісного задуму реставраторів, який базувався на ескізах архітектора будівлі Василя Кричевського.

Проект Кричевського 
Проект Скорик 
За задумом Скорик, зовні будівля має бути білою, без жодних розписів. У фойє замість кольорових розеток, які були у проекті за ескізами Кричевського, - натяжна стеля. Замість паркетної підлоги - граніт. Дерев'яні огорожі другого ярусу вестибюлю замінені на "конструкцію з нержавіючої сталі та металу".

Панівним кольором у музеї став сірий. Стіни - коричневого чи темно-сірого кольору, колони в залах - також сірі, а вікна в фойє закриті темно-сірими завісами та репродукціями.

Усі фото "Української правди"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 78.137.58.---olmos..
митрополит московської церкви Софроній вінчає копот людей яким українська культура як зайцю стоп-сигнал..... п.Скорик для вас Шевченко "сірий" у формі кам"яної брили? Бажаю вам такої ж посмертної пам"яті.....
IP: 78.137.58.---olmos..
а головний україножер проф.Табачнік де? побоявся що під ним розверзнеться Тарасова Гора?
IP: 93.73.134.---nvlnvl..
Цілковито ПРОФФЕСУРА. Людей немає на цьому НЕукраїнському "святі".
IP: 94.179.110.---AntoineMrs..
Не дивлячись на те, що я не згоден з політичними поглядами пані Скорик, я підтримую її архітектурний смак. Як стосовно цього музею, так і стосовно Майдану та Хрещатика. Це той випадок, коли до великих проектів допущено (в силу різних політичних комбінацій) все ж таки професіонала. Музей в Каневі мав шанс стати ще одним провінційним "краєзнавчим музеєм". А наразі виглядає, що йому дали потенціал стати сучасною музейною площадкою. Можливо зараз, експозиція там ніяка, але є вже концепція, атмосфера для розвитку. А януковощ дасть добро на все що завгодно, бо він нічого не тямить. Тож непогано, що людина професійна зайняла цю нішу, інакше з таким же успіхом десятки мільйонів могли б виділятись на проекти містечкового рівня, якщо б на місці Скорик опинився якийсь з наших хутірських архітекторів.
IP: 94.179.6.---ART - UA..
ТАРАС ТАМ БІЛЬШЕ НЕ ЖИВЕ !!! Це ж треба знищити музей, автором якого був корифей архітектури та живопису, основоположник українського модерну, співзасновник Української Академії мистецтв Василь Кричевський !!! Йому довіряв розробку фасадів своїх споруд сам Олексій Бекетов, з ним працював новатор Лесь Курбас, а пані Скорик заявила, що Кричевському далеко до Шевченка !!! Знищити унікальний живопис і перетворити інтер'єр в зразок совкового виставкового павільону - це не просто цинізм і нахабство, це відсутність сумління, розуму і професіоналізму !!! Скорик просто не вміє працювати в сучасному стилі !!!
Усі коментарі
Реклама:
Гречана каша зі смаком смерті. Як кудлатий пес Кузя пережив окупацію Ірпеня. Аудіоверсія
Режисер Євген Афінеєвський: Важливо не дати світу звикнути до війни в Україні, як звикли до війни в Сирії
Тиждень мобілізації в РФ, псевдореферендум на окупованих територіях, Лиман – головне про війну за тиждень
"Документалістика посіла головне місце в українській кіноіндустрії": організатори фестивалю Kharkiv MeetDocs
Усі публікації