Кабмін хоче урізати свої повноваження, а нардепи планують посилити наслідки застосування санкцій

Понеділок, 15 лютого 2021, 16:16

Це 30-й випуск подкасту "Ок, і шо?". Тут аналітики Центру спільних дій розповідають про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.

Цього разу Олег Савичук та Назар Заболотний обговорюють останні рішення уряду, президента та плани нардепів.

Тож, у цьому епізоді:

  • Кабмін планує урізати 55 своїх повноважень, зокрема передати деякі функції у профільні міністерства. Це вперше така практика, коли державний орган самостійно хоче оптимізувати свою роботу – аналізуємо, що з цього може вийти;
  • Ліквідували 33 дорадчі та консультативні органи Кабміну, що в перспективі може зменшити навантаження на бюджет
  • Президент звільнив своїм указом уповноважену АМКУ, але робити це згідно з Конституцією не міг – то чому він вкотре виходить за межі своєї відповідальності і чи можна це змінити?
  • Нардепи хочуть удосконалити роботу Уповноваженого з прав людини і, до прикладу, дозволити висувати свого кандидата на посаду правозахисним організаціям, відновити таємне голосування в парламенті та змінити деякі вимоги до кандидатів. Але є декілька суперечливих моментів щодо конституційності деяких норм – поговорими саме про них
  • Також у планах нардепів посилити наслідки застосування санкцій президентом чи іншими країнами, зокрема за громадянами буде пильно слідкувати НАЗК, вони не зможуть зайняти державних посад, а фінансові установи з ними не співпрацюватимуть. Фактично Україна буде карати власних громадян без рішення суду. Чому це не ок?

powered by lun.ua

Ок і шо?

"Ок і шо?" – це подкаст від "Центру спільних дій" про усі ці не завжди зрозумілі рішення, які ухвалює влада. Іноді їх так багато, що громадяни не можуть відрізнити, де добро, спрямоване на розвиток країни, а де - відверте зло, яке загрожує демократії.

Ми будемо відфільтрувати найважливіші ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента та розповідати про них простою та зрозумілою мовою кожного тижня!

Канали