Кабмін хоче урізати свої повноваження, а нардепи планують посилити наслідки застосування санкцій

Понедельник, 15 февраля 2021, 16:16

Це 30-й випуск подкасту "Ок, і шо?". Тут аналітики Центру спільних дій розповідають про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.

Цього разу Олег Савичук та Назар Заболотний обговорюють останні рішення уряду, президента та плани нардепів.

Тож, у цьому епізоді:

  • Кабмін планує урізати 55 своїх повноважень, зокрема передати деякі функції у профільні міністерства. Це вперше така практика, коли державний орган самостійно хоче оптимізувати свою роботу – аналізуємо, що з цього може вийти;
  • Ліквідували 33 дорадчі та консультативні органи Кабміну, що в перспективі може зменшити навантаження на бюджет
  • Президент звільнив своїм указом уповноважену АМКУ, але робити це згідно з Конституцією не міг – то чому він вкотре виходить за межі своєї відповідальності і чи можна це змінити?
  • Нардепи хочуть удосконалити роботу Уповноваженого з прав людини і, до прикладу, дозволити висувати свого кандидата на посаду правозахисним організаціям, відновити таємне голосування в парламенті та змінити деякі вимоги до кандидатів. Але є декілька суперечливих моментів щодо конституційності деяких норм – поговорими саме про них
  • Також у планах нардепів посилити наслідки застосування санкцій президентом чи іншими країнами, зокрема за громадянами буде пильно слідкувати НАЗК, вони не зможуть зайняти державних посад, а фінансові установи з ними не співпрацюватимуть. Фактично Україна буде карати власних громадян без рішення суду. Чому це не ок?

powered by lun.ua

Ок и шо?

"Ок и шо?" - это подкаст от "Центра совместных действий" обо всех этих не всегда понятных решениях, которые принимает власть. Иногда их так много, что граждане не могут отличить, где добро, направленное на развитие страны, а где - откровенное зло, которое угрожает демократии.

Мы будем отфильтровать важнейшие инициативы и решения парламента, правительства и президента и рассказывать о них простым и понятным языком каждую неделю!

Каналы
Температура — нормальная!
27 эпизодов
Українські 90-ті
1 эпизод
Життя бентежне
2 эпизода
Я не встигаю!
13 эпизодов
Кляті питання
39 эпизодов
Ок и шо?
20 эпизодов
До попкорну з Анною Паленчук
9 эпизодов
Ранкова доза
13 эпизодов
Культура всего
54 эпизода
Украина после карантина
12 эпизодов
Minddetox Essays
10 эпизодов