Из жизни прокурорской элиты: имение Рената Кузьмина

Понедельник, 22 июня 2009, 17:42

У епіцентрі скандалу – маєток, який зводить заступник генпрокурора Ренат Кузьмін на закритій від сторонніх очей території державної резиденції "Пуща Водиця".

Загальну площу будинку Кузьміна, який вже збудований під дах, можна оцінити в 400-600 квадратних метрів.

Цей об’єкт перейшов під його контроль за традиційною схемою. Спочатку чиновник звертається до Державного управління справами з проханням виділити йому "державну дачу".

ДУС пропонує можновладцю дерев'яний будинок, споруджений у 1960-их роках. Жити в таких умовах високопосадовець не хоче. Він пропонує виступити "інвестором" і власним коштом здійснити "реконструкцію" будинку. На що Банкова погоджується.

Будинок Кузьміна майже готовий. Замість "реконструції" він зробив новий

Але "реконструкція" – це лише красива назва. Суть же полягає в тому, що стара будівля зноситься під нуль, а на цьому місці чиновник будує повноцінний маєток, в якому проживатиме, як показує досвід, до кінця свого життєвого шляху.

Таким способом пішов Ренат Кузьмін, який звернувся до ДУС, а головний завгосп президента Ігор Тарасюк відповів йому згодою.

"Ваше звернення про дозвіл на реконструкцію та будівництво гостьового будинку, лазні, бесідки з барбекю та встановлення паркану на території комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" розглянуто. ДУС не заперечує за умови укладання інвестиційної угоди з адміністрацією комплексу "Пуща-Водиця".

Угода була укладена, і зараз будівельні роботи на завершальній стадії – дах вкривають декоративною черепицею, а стіни – утеплювачем.

Коли маєток буде готовий, починається друга фаза.

Тоді новостворена будова оцінюється, і на всю суму зробленого "поліпшення" чиновник звільняється від сплати за оренду. Тобто не один рік він мешкатиме практично безкоштовно, покриваючи лише комунальні видатки.

І лише потім, коли він вичерпає свій ліміт грошей, внесених для "покращення будинку", то почне сплачувати ДУС певний відсоток від вартості об’єкту за користування ним.

"Вигода для нас у цій схемі в тому, що форма власності об’єкту при цьому не міняється – вона державна", - стверджує ДУС.

Хоча в угоді, яку заступник генпрокурора Кузьмін уклав з комплексом відпочинку "Пуща Водиця", сказано інше: "Інвестор оформляє право власності на площу в реконструйованому об’єкті за винятком 118 метрів, що відповідає площі об’єкту до реконструкції".

Саме по собі це формулювання абсурдне. За такою логікою, виходить, що Кузьмін буде власником всього у маєтку окрім, приміром, двох кімнат і санвузлу. Можна лише сподіватися, що там поселять якогось іншого заступника генпрокурора, і йому не доведеться виділяти аналогічну ділянку з правом здійснити там "реконструкцію".

Інвестиційний договір між Ренатом Кузьміним і комплексом відпочинку "Пуща Водиця", який потрапив у розпорядження "Української правди", порушує також інше запитання – звідки прокурор бере гроші на ці роботи.

В угоді сказано, що "загальний обсяг інвестицій з реконструкції об’єкту складає 1 мільйон гривень", але він "може бути уточнений після остаточного затвердження проектно-кошторисної документації".

Якщо ж відштовхуватися від фотографій, то вже зараз видно, що вартість об’єкту буде вища.

При цьому Ренат Кузьмін є кар’єрним прокурором. Судячи з біографії, розміщеної на сайті Генпрокуратури, Кузьмін працює в цій структурі, починаючи з 1991 року.

Закон про прокуратуру забороняє займатися будь-яким бізнесом. У базі даних Державної податкової адміністрації Кузьмін також не значиться засновником жодного підприємства.

Феномен Кузьміна в тому, що і двоє його братів також працюють на прокурорській ниві.

Костянтин Кузьмін у грудні 2006 обійняв посаду заступника начвідділу Генпрокуратури з нагляду за додержанням законів органами, які проводять досудове слідство. А Рафаель Кузьмін 29 вересня 2007 був призначений старшим помічником заступника генпрокурора Миколи Голомші.

Ніде, окрім прокуратури, Кузьмін не працював

"Я реконструюю дачний об’єкт за власні кошти, - сказав Кузьмін у коментарі Українській правді. – Сума реконструкції в декілька разів менше доходів, відображених у моїй декларації".

Кузьмін також пообіцяв надати "Українській правді" саму декларацію про доходи. "Офіційний запит від вас – і ви її дістанете", - запевнив Кузьмін. Редакція направила йому відповідного листа, однак відповіді не отримала.

Маєток Кузьміна вражає розмірами
Вантажівка на фоні маєтку виглядає "легковушкою"

Спалах уваги до дачі Кузьміна спровокувало звернення депутатів від блоку Тимошенко Сергія Соболєва, Олени Шустік та Романа Забзалюка до президента Ющенка.

Як ідеться у зверненні БЮТівців, мер Леонід Черновецький 12 вересня минулого року видав дозвіл Кузьміну на проектування і реконструкцію будинку "із грубими порушеннями чинного законодавства".

Депутати наголошують, що комплекс відпочинку "Пуща Водиця" не мав права постійного користування тією земельною ділянкою, де розташовано будинок, реконструкцію якого здійснює Кузьмін.

Те ж саме говориться у висновку голови комісії з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики Київради Віталія Павлика.

"На момент видачі розпорядження КМДА у комплексу відпочинку "Пуща Водиця" було відсутнє право постійного користування земельною ділянкою, - стверджує він. - Виходячи з того, що розпорядження видане з грубим порушенням, комісія рекомендує Київраді скасувати розпорядження КДМА (про надання дозволу Кузьміну на проектування та реконструкцію будинку)".

Сам заступник генпрокурора у коментарі "Українській правді" заявив, що не володіє жодною інформацією про можливі невідповідності закону.

"Державне управління справами дозволило мені провести реконструкцію. Та схема, за якою це було зроблено, діяла набагато раніше до мене, і вона не виписувалася під мене. Тому я не знаю, про які порушення ідеться", - сказав Кузьмін.

Закулісний перерозподіл

Дачна історія сплила на поверхню в результаті конфлікту між Ренатом Кузьміним і його товаришем з БЮТ Андрієм Портновим – з одного боку, та керівником Верховного суду України, також екс-БЮТівцем Василем Онопенком – з іншого.

Зокрема, серед підписантів звернення до Ющенка про дачу Кузьміна – дуже близька до Онопенка депутатка, його колишня прес-секретарка Олена Шустік.

Хоча на перший погляд це протистояння має епізодичний характер, але насправді ідеться про контроль над судовою владою в Україні.

Сьогодні справа №1 для Кузьміна – це прослушка, організована СБУ, під яку потрапив сам Кузьмін, Віктор Медведчук та близький до них Портнов.

Дозвіл на прослушку надавав Апеляційний суд Києва з санкції його голови Антона Чернушенка. Тепер Кузьмін намагається звільнити Чернушенка з Вищої ради юстиції.

Але робиться це не лише для покарання винного. Мова йде про усунення лояльного до Онопенка судді зі стратегічного форпосту Київського апеляційного суду. Як перший крок – його відставка з Вищої ради юстиції, щоб перерозподілити баланс голосів у ВРЮ та зменшити там вплив Онопенка.

Паралельно Кузьмін зайнявся розслідуванням, як компанія "Магістр і партнери", заснована зятем Онопенка Євгеном Корнійчуком, отримала в обхід прозорого тендеру 34 мільйони гривень на юридичне обслуговування "Нафтогазу" протягом 2009 року.

"Підрозділ Генпрокуратури, яким я керую, перевіряє діяльність державних чиновників, наближених до Василя Онопенка. Зокрема, слідчі займаються керівником апарату Верховного суду Миколою Мельником, а також Євгеном Корнійчуком", - сказав Кузьмін в коментарі "Українській правді".

"Відбулися виїмки документів у Мінюсті, Мінекономіки, "Нафтогазі", інших структурах, які обслуговує юридична компанія "Магістр і партнери". Тому, думаю, зараз ця компанія б'є на сполох, оголосивши війну керівництву слідчої групи", - додав Кузьмін.

Боротьба Кузьміна з корупціонерами Онопенка могла би виглядати як рідкісна в наш час відданість закону – якби не аналогічна за цинізмом постать Віктора Медведчука, якій таким чином розчищається дорога.

powered by lun.ua
Главное на Украинской правде