Квадратные метры и гектары президентов. Чем владеют бывшие руководители Украины

Вторник, 20 октября 2015, 10:00

На  початку жовтня увагу громадськості привернуло відео нескромного маєтку нинішнього президента України Петра Порошенка. У зв'язку з цим "Українська правда" вирішила дослідити всю нерухомість, якою офіційно володіють сім'ї всіх  колишніх президентів України. Всю інформацію ми отримали завдяки реєстру нерухомості, який нещодавно відкрили для користування.

Скромність Леонідів

Офіційно на Леоніда Макаровича  Кравчука та Леоніда Даниловича Кучму нічого не записано - вони не  володіють ані земельними ділянками, ані нерухомістю.

З родичів у Кравчука  власність є в онука.  На нього записана земля на 24-му кілометрі Столичного шосе. Саме тут за рішенням Київради від 18 червня 2009 року було виділено ділянки для сім'ї Кравчуків. Землю тоді давали дружині першого президента, його внуку з дружиною, невістці і онучці.

Тоді ж  Кравчук зізнався, що частину цієї землі, приблизно 60 соток, купив ще в 2002 році, заплативши за неї 625 тисяч гривень і побудувавши будинок, в якому  зараз проживає. При цьому  колишній президент заявив, що купив лише половину тієї ділянки, яка зараз обгороджена. Її загальна площа – близько 1,2 га. А другу його половину виділили членам сім'ї, відповідно до Земельного кодексу.

На того ж таки онука записана і квартира на Інститутській.

 
 

Поруч із будинком першого президента України знаходиться будинок  Леоніда Кучми. Він є власником котеджу номер 72 – щоправда, лише фактичним, бо юридично на нього нічого не оформлено.

 

Очевидно, Кучмам є що приховувати, недарма ж його донька є власницею одного із найдорожчих у світі маєтків, вартістю близько 800 млн гривень.

Латифундія Ющенків

Більша частина володінь родини Віктора Ющенка знаходиться в селі Нові Безрадичі Обухівського району. Тут розташований як і його старий будинок, так і новий.

 

Більша частина землі належить самому Віктору Андрійовичу. Мова йде про близько 8 гектарів присадибних ділянок. З них 3,5 га призначені для ведення особистого сільського господарства, інші 4,3 гектарів – для будівництва і обслуговування житлового будинку.

Будинок там не один. Власне, на Віктора Андрійовича записаний дім за адресою вулиця Підгірна 13, площею 618 квадратних метрів. Поруч знаходиться дещо скромніший будинок брата Ющенка.

Ющенко також володіє двома будинками у селі Татарів біля Яремче – 759 і 487 квадратних метрів. Це місце часто називають "дачею Ющенка".

 

Два будинки у Ющенків лишились і на малій батьківщині, в селі Хоружівка Сумської області –  вони записані на Віктора Андрійовича та його дружину.

Брат Петро Ющенко володіє  землями сільськогосподарського призначення, двома квартирами на у Києві Малій Житомирській, де раніше була квартира і Віктора Андрійовича, та великою квартирою у Харкові – 430 квадратних метрів.

Не обділеними є й діти Ющенків. Донька Віталіна є власницею великого будинку в селі Ходосівка під Києвом. Андрій же оселився поруч з батьком, на вулиці Підгірній. Що цікаво, господарська будівля для переробки меду та бжолопродуктів належить саме Андрію.

Майже вся власність Ющенкам – подарована. Невідомо тільки ким.

Арештоване і неарештоване майно Януковичів

Більша частина майна Януковичів арештована рішенням Печерського суду. Під арештом опинилася власність Віктора Федоровича та Олександра Вікторовича. Водночас майно Людмили Олександрівни та покійного Віктора Вікторовича під санкції не потрапило.

Заарештовано було 1,7 гектарів ділянки в Межигір'ї разом із будинком площею 619,6 квадратних метрів.

Крім цього, під арешт потрапила квартира Януковича на Оболонській набережній та два гаражі поруч з нею на проспекті Героїв Сталінграду. Що цікаво, частиною Межигір'я та двома квартирами на Оболонській набережній сумарною площею 216,9 квадратних метрів – володіє коханка Януковича Любов Полежай.

 

Дещо формально арештованим є майно сина Януковича Олександра. Мова йде про його будинки на вулиці Райніса в Будьоновському районі міста Донецьк.

24 вересня 2010 року землі за адресами 65-А та 65-Г були віддані йому під забудову. Площа трохи більше 0,8 гектарів на деякий час стала цілим сімейним гніздом родини Януковичів. Тут розташовано три будинки загальною площею 2,3 тисячі квадратних метри.

Натисніть для збільшення

Що цікаво, один із будинків – за адресою вулиця Райніса 65-В, – записаний на Віктора Вікторовича і не є арештованим.

 

Тепер роль сімейного гнізда, очевидно, виконує будинок 11 на вулиці Янтарній у смт Відрадне, що в Криму. Це той самий "Чайний будиночок", у якому, за повідомленнями ЗМІ, зараз проживає Людмила Янукович. Офіційно він оформлений на Олександра Януковича.

 

Але без власності Людмила Олександрівна не залишилась. Вона є власником будинку на березі Азовського моря в селі Урзуф. Ще одним будинком поруч із цим володів старший син Януковича.

Раніше вважалося, що ці землі були "дачею Віктора Януковича". У травні 2014 року їх захопив батальйон "Азов" разом із депутатом Олегом Ляшком. Відтоді батальйон базується на цій території.

 
 
 
 

Земля Порошенка

Володіння нинішнього президента України Петра Порошенка знаходяться в селі Козин Обухівського району.

Там на вулиці Луговій, 4, Порошенко має величезний будинок площею 1,3 тис кв. метрів, який у народі вже встигли охрестити "білим домом".

 

Цей будинок побудували на місці бази відпочинку "Чайка", яка колись належала Київській кондитерській фабриці імені Карла Маркса. Остання тепер також є власністю Порошенка.

Територія тривалий час була оформлена на ТОВ "Спортивно-оздоровчий комплекс Літо-2000", що належало Олексію Порошенку. Зараз ТОВ ліквідували, і повноцінним власником території є Петро Порошенко. Загалом йому належить 4,07 гектарів біля річки Козинка.

Крім цього, Порошенко є власником 0,5 гектару території Олексіївського люнету, що є частиною Київської фортеці – історичною територією. Порошенка неодноразово звинувачували в забудові цієї ділянки. Проте цього поки остаточно зупинити не вдалось.

Родина Порошенка загалом не багата на нерухомість. У дружини є будинок в селі Петровське під Борисполем, а син володіє приміщенням магазину у Вінниці.

Як бачимо, доля не обділила жодного з наших президентів на нерухоме майно. Тяжкі роки праці на країну не були даремними.

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Главное на Украинской правде