Привет Чемерису!

8 просмотров
Понедельник, 18 октября 2010, 09:55
Виктор Терен
депутат Верховной Рады ІІ-VI созывов

Дорогий Володю, хочу тобі передати палкий привіт від міліціянта, який 14 жовтня на вулиці Інститутській заломлював мені білі ручки. Отож, Володю, іду я собі на Хрещатик, аж тут підскакує до мене міліціянт, а з ним ще троє, і:

- На Хрещатик ніззя!

- Чого це ніззя?

- Приказ.

- Чий приказ?

- Нє могу разглашать.

- А кому я заважатиму на Хрещатику?

- Руководству.

Володю, ну чесне слово, я нічого не вигадую. А вся справа в тому, що по Хрещатику мали пройти воїни УПА. Як і торік, і позаторік, і завжди. Ну, ветеранам УПА вчора вночі (щоб не встигли подати апеляцію) суд заборонив демонстрацію на Хрещатику, і от міліція нікого туди й не пускає - ні лівих, ні упівців, нікого, аби не приєдналися чи не побилися.

Хіба-що посинілих пускали.

Я тоді, Володю, коли міліціонери мені ламали руки, чогось згадав про тебе. Згадав, як ти мужньо виступав проти закону про мирні заходи. Казав ти, що цей закон на фіг нікому не потрібен, мовляв, нашим громадянам достатньо Конституції.

Але от у чому парадокс: коли я щось там почав белькотіти міліціянтам про ту ж Конституцію та права людини на мирні зібрання, то, ти не повіриш, але вони, невігласи, слухом-духом про це не чули. І що вже зовсім не припустимо, не чули навіть про тебе.

Може б, я зараз сидів тихенько в СІЗО і подумки працював над цим законом (я за нього відповідаю в Комітеті Верховної Ради України з прав людини), але тут підійшов їхній старшой, пізнав мене по рожі і каже:

- Отпустіть, я єго знаю, єто дєпутат. Дєпутатам на Крєщатік можна.

Я й пішов собі, ради стабільності в державі не став нагнітати ситуацію. Та все ж в очах того міліціянта встиг прочитати тобі палкий привіт і подяку за те, що ти так класно виступав проти закону про мирні зібрання. Готуйся, Володику, от незабаром проект цього закону прийде від Венеціанської Комісії, то виводь людей на вулиці і протестуй проти нього.

І буде тобі повна свобода, ніхто не заборонить твої протести.

Ну, а наостанок я прочитав у рішучих очах міліціянтів отой привіт, і там ще, знаєш, струменіла надія, що ти, як збиратимуться ті ж упівці, якось виберешся з дому, прийдеш на Хрещатик і міліціянти передадуть свої вітання і твоїм друзям з відомої вулиці.

Віктор Терен, депутат Верховної Ради України, перший заступник голови Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, для УПpowered by lun.ua
Какая эпидемия в действительности угрожает Украине?
Если бы к эпидемии ВИЧ, от которой страдают так много наших сограждан, было приковано столько же внимания сколько к коронавирусу, которым не инфицировался еще ни один украинец, мы бы уже давно ее преодолели. (укр.)
Айда в художественный музей на Мирослава Ягоду
Искусство Ягоды выпадает из конвенционных рамок. Его произведения не просто преисполнены эсхатологических образов и христианской символики – они имеют характер визионерских прозрений. (укр.)
Как дела с реформой прокуратуры? (FAQ)
Генеральная прокуратура vs Офис генерального прокурора: аттестация прокуроров, судьба тех, "кто не прошел", и еще некоторые нюансы в контексте реформы прокуратуры. (укр.)
Увольнение, трудовые споры, профсоюзы: что предлагает новый Трудовой кодекс
Как будут увольнять и решать трудовые споры в случае принятия нового Трудового кодекса? (укр.)
Эпидемия и коррупция – взрывоопасная смесь!
Летом 1829 в Севастополе был установлен карантин против чумы, которому были подвергнуты все его жители без разбора. Вследствие карантина наступил голод, пышно расцвели спекуляция, злоупотребления флотских интендантов и коррупция в среде чиновников. (укр.)
Финуслуги в смартфоне. Какие платежные новации подготовил Нацбанк
В конце января Национальный банк обнародовал проект закона о платежных услугах. Какие возможности он предоставит украинцам? (укр.)
Ликвидация Верховного Суда Украины неконституционна: что теперь будет с судебной системой?
Разбираемся с Верховным Судом Украины, новым Верховным Судом и решением Конституционного Суда Украины. (укр.)
Почему последние успехи СБУ – неуместный пиар?
Сочетание СБУ функций контрразведки и следствия создает условия для злоупотреблений и влияет на эффективность. (укр.)