Привет Чемерису!

7 просмотров
Понедельник, 18 октября 2010, 09:55
Виктор Терен
депутат Верховной Рады ІІ-VI созывов

Дорогий Володю, хочу тобі передати палкий привіт від міліціянта, який 14 жовтня на вулиці Інститутській заломлював мені білі ручки. Отож, Володю, іду я собі на Хрещатик, аж тут підскакує до мене міліціянт, а з ним ще троє, і:

- На Хрещатик ніззя!

- Чого це ніззя?

- Приказ.

- Чий приказ?

- Нє могу разглашать.

- А кому я заважатиму на Хрещатику?

- Руководству.

Володю, ну чесне слово, я нічого не вигадую. А вся справа в тому, що по Хрещатику мали пройти воїни УПА. Як і торік, і позаторік, і завжди. Ну, ветеранам УПА вчора вночі (щоб не встигли подати апеляцію) суд заборонив демонстрацію на Хрещатику, і от міліція нікого туди й не пускає - ні лівих, ні упівців, нікого, аби не приєдналися чи не побилися.

Хіба-що посинілих пускали.

Я тоді, Володю, коли міліціонери мені ламали руки, чогось згадав про тебе. Згадав, як ти мужньо виступав проти закону про мирні заходи. Казав ти, що цей закон на фіг нікому не потрібен, мовляв, нашим громадянам достатньо Конституції.

Але от у чому парадокс: коли я щось там почав белькотіти міліціянтам про ту ж Конституцію та права людини на мирні зібрання, то, ти не повіриш, але вони, невігласи, слухом-духом про це не чули. І що вже зовсім не припустимо, не чули навіть про тебе.

Може б, я зараз сидів тихенько в СІЗО і подумки працював над цим законом (я за нього відповідаю в Комітеті Верховної Ради України з прав людини), але тут підійшов їхній старшой, пізнав мене по рожі і каже:

- Отпустіть, я єго знаю, єто дєпутат. Дєпутатам на Крєщатік можна.

Я й пішов собі, ради стабільності в державі не став нагнітати ситуацію. Та все ж в очах того міліціянта встиг прочитати тобі палкий привіт і подяку за те, що ти так класно виступав проти закону про мирні зібрання. Готуйся, Володику, от незабаром проект цього закону прийде від Венеціанської Комісії, то виводь людей на вулиці і протестуй проти нього.

І буде тобі повна свобода, ніхто не заборонить твої протести.

Ну, а наостанок я прочитав у рішучих очах міліціянтів отой привіт, і там ще, знаєш, струменіла надія, що ти, як збиратимуться ті ж упівці, якось виберешся з дому, прийдеш на Хрещатик і міліціянти передадуть свої вітання і твоїм друзям з відомої вулиці.

Віктор Терен, депутат Верховної Ради України, перший заступник голови Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, для УПpowered by lun.ua
В чем логика "земельного Зазеркалья" в отношении иностранцев
Запрет иностранцам покупать землю в Украине не будет. Найдется ряд механизмов и структур в Украине и за ее пределами, чтобы это обойти. Для кого же иностранцы составляют риск? (укр.)
Почему всем нам стоит посмотреть "Поет Ивано-Франковсктеплокоммунэнерго"
В Украине мы не пользуемся инфраструктурой как чем удобным и полезным, не задумываясь – наоборот, мы, сами того не замечая, тратим огромное количество энергии, чтобы компенсировать ее разруху. (укр.)
Синдром политического интеллекта
Так что же у нас не так с политическим интеллектом? Должность президента сквозь призму теории поколений. И можно ли взять виртуальный мастер-класс у американских президентов? (укр.)
Этический бизнес глобальных корпораций
Предприятия на Западе постепенно меняют свои подходы к ведению бизнеса. Почему и как это происходит? (укр.)
"Реформа" прокуратуры: очень приятно, царь
Почему бизнесу и чиновникам стоит бояться ручного управления Офисом генпрокурора.
"Укрзализныця" – мертвый актив или лакомый кусок для инвесторов?
"Укрзализныця" воплощает в себе парадоксальную разницу между потенциалом для частных инвесторов и реальностью. В чем риски и перспективы ее приватизации? (укр.)
Обличитель коррупции – не только заявитель: что не учли законодатели
Несмотря на в целом позитивный характер закона о обличителях коррупции, законодатели избрали суженный подход к урегулированию статуса обличителя. А это будет иметь значение для разоблачения возможных коррупционеров и защиты тех, кто их разоблачает. (укр.)