Потому что женщина?

57 просмотров
Среда, 12 октября 2011, 10:31
Елена Бетлий
кандидат исторических наук, глава Центра польских и европейских студий Киево-Могилянской академии

20 століття навчило нас згадувати події за фотокартками. Цей день ми будемо пам’ятати за фотокарткою, яка відтворила в собі один із вічних мотивів – материнської любові.

Тимошенко, яка ніжно, турботливо і заспокійливо притуляє до себе голову доньки Євгенії. Усі, хто стежив за оголошенням вироку, могли помітити, яких зусиль докладала при цьому Юлія Тимошенко, щоб гідно, без сліз, безсилля, істерики прослухати вирок. Це подиву гідна жінка.

Драма, яка розігралася в суді, колись стане сюжетом кінофільмів, про неї писатимуть в мемуарах, а Юлія Тимошенко увійде в історію України як перша жінка-політик, яка в цілком чоловічому політичному оточенні зуміла використати свій блискавичний розум і жіночність, аби змусити чоловіків-опонентів із собою рахуватися. Наслідки такого прориву ми бачимо.

У наступні 15 днів українські журналісти, експерти, аналітики будуть гадати: випустять чи не випустять. Але чи це має бути топ-темою подальших дискусій?

На носі 2012 рік – і нам усім має найменше йтися про футбол і Євро. Попереду парламентські вибори. І про них потрібно говорити.

Для чого люди йдуть в політику? В часи, коли зароджувалася модерна політика, тобто наприкінці 18 століття у революційній Франції, в політику йшли задля реалізації свого бачення розвитку суспільства. З якою метою йдуть у політику в Україні?

З метою реалізації бачення розвитку себе, свого бізнесу і бізнесу конкурента. При цьому робиться це під воєнну риторику так, наче йдуть на завоювання чужої ворожої держави.

Відповідно, передвиборча кампанія перетворюється на війну пропаганди, агітації та бруду, а опісля отримана влада – в корито, з якого годується челядь родичів і братанів. Бо нема стратегії, нема бачення розвитку держави.

Якби теперішня влада так керувала своїм бізнесом, то давно б уже збанкрутіла.

Брак стратегії – це основна причина поразки, яку сьогодні відчуває опозиція, яка заламує руки і виявляє ознаки остаточної втрати тверезості мислення. Сподівання на другий Майдан даремні не тому, що люди не вийдуть, а тому що опозиція сьогодні настільки слабка, що передати їй в руки виборену на можливому Майдані владу буде ще більшим самогубством, аніж у 2005.

Закликати в існуючих обставинах людей на протести – це безвідповідально, а наймати їх на протести за гроші – це остаточно знецінити право на мирні зібрання. Чи в когось є сумніви в тому, що на кожне наметове містечко буде контр-містечко, на кожного протестуючого буде два беркутівці?

Опозиції, як і партії влади, слід сідати якщо не за стіл переговорів, то за столи у власних комітетах, і розробляти стратегії і закони, які будуть спрямовані на розвиток країни.

Якщо передвиборча кампанія 2012 року не стане кампанією конкуренції програм і лишиться конкуренцією лідерів, то українці масово почнуть голосувати ногами, бо жити в тій Україні уже буде неможливо.

Вимерлі села, забруднені міста, все більша зовнішня заборгованість, постійні соціальні бунти, за зомбовані кволі люди – подобається перспектива?

Дивує не тільки Юлія Тимошенко, дивують привладні чоловіки-політики. Однак, якщо в першому випадку цей подив викликає повагу і шанобливий реверанс, то в другому –нерозуміння.

По суті, сьогодні в політиці чоловіки, мозок яких працює над примноженням капіталів і повністю нехтує поняття чоловічої честі і гідності.

Юлія Тимошенко свою гідність зберегла. Чи зберегли її українські політики-чоловіки, які вирішували її долю?

Як це – знати, що ти невиїзний? Як це – їхати до Європи і знати, що тебе цуратимуться? Як це – їхати до Москви і чекати на чергові повчання?

Де ваша честь, панове? Чи, може, все дуже просто – честь і гідність, як іменники жіночого роду, – це тепер ознака лише жіночої статі в державі Україна?powered by lun.ua
Обличитель коррупции – не только заявитель: что не учли законодатели
Несмотря на в целом позитивный характер закона о обличителях коррупции, законодатели избрали суженный подход к урегулированию статуса обличителя. А это будет иметь значение для разоблачения возможных коррупционеров и защиты тех, кто их разоблачает. (укр.)
Газовая формула: как госпредприятиям покупать газ по честной цене
Минэкономики придумало формулу, которая позволит государственным и коммунальным организациям покупать газ по рыночным ценам. Годовая экономия составит 3 млрд грн. (укр.)
Стратегическая программа правительства: пробелы, которые ее заблокируют
Люди должны получить доступ к влиянию и принятию решений в тех общинах, на которые они фактически влияют своим проживанием в них. Без этого реформы пройдут на бумаге, но отнюдь не в реальной жизни, где жители все еще имеют две жизни: одну фактическую, а другую "по регистрации". (укр.)
Почему не стоит ограничивать эмоции и как их контролировать
Проявлять эмоции безопасно для себя и для окружающих можно разными способами. Главное, делать это вовремя, не доходя до критической точки. (укр.)
7 причин задуматься над тем, чтобы усыновить старого битого пса
Взрослые собаки ничем не уступают в дружбе и преданности молодым. укр.)
Ударит ли штрафная система по нардепам-прогульщикам?
Новый закон принципиально меняет подход к участию народных избранников в заседаниях парламента и комитета Верховной Рады. А вот подействует ли эта штрафная система в условиях современной политической ситуации – неизвестно. (укр.)
Как удовлетворить кадровый голод в агросекторе
К концу 2019 года общее количество вакансий в агросекторе составит 14,5%. При этом 12,9% среди всех зарегистрированных безработных в июле – из сельского хозяйства. Почему работодатели и безработные не могут найти друг друга?