Чудовище общественного договора

6104 просмотра
Понедельник, 30 апреля 2012, 15:12
Валентин Ткач
для УП

В Степу легітимність хана трималась на визнанні кочівників. Якщо хан втрачав довіру, то вони просто розбігались по степу в пошуках нового "суверену". Такий механізм суспільного договору був стримуючим фактором від торжества брутальної сваволі.

В Селі легітимність "лендлорда" дарувалась "лордом", а тому – "королем". При цьому "вілани" мали можливість обирати собі місце проживання – "лендлорда". У них, в якості механізму стримування сваволі, завжди була або апеляція до вищого суверена, або "ноги": навіть плекаючи настанови про "доброго хазяїна" він міг сам(!) обирати(!), а не чекати!

На постординських територіях впровадився дивний симбіоз Степу і Села, який певний час був продуктивний і убезпечував людей від розгулу тиранії. Але цей механізм був знищений відміною практики "Юр’ївого дня".

Кріпацтво позбавило змісту ініціативу і впровадило у систему настанов суспільного договору очікування "доброї волі". Це забезпечило стійкість в часі існуванню "волі брутальної".

Усі реформи на постординському просторі – це лише різні варіації "тотальної наруги": Іван Грозний був одним з найосвіченіших людей свого часу; Петро – найініціативнішим і найдієвішим, Катерина – найгламурнішою, і так далі.

Більшовики стали апофеозом виродку постординського суспільного договору: вони волю народу поставили над народом, і тиранія стала не персоніфікованою, хоча й пов’язується зі Сталіним.

Україна є спадкоємицею Посторди. Її суспільний договір Села після Мазепи був остаточно трансформований у брутальний гібрид. Зараз вона живе і реалізовує усі успадковані настанови.

Поки в суспільному договорі України – усвідомленому виборі людей – не буде сформоване неформальне поле настанов і очікувань свободи, рівності, братерства-піклування, поки ці настанови не отримають своє формальне втілення у законах і нормах права, поки не будуть впроваджені дієві механізми звітності і відповідальності влади (відсутні нині компенсаторні механізми брутальної сваволі), Україна залишатиметься Постордою!

Валентин Ткач, Чернівці, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)