Прощальный поклон

39 просмотров
Среда, 14 ноября 2012, 11:15
Борис Беcпалый
для УП

Першим, кого Віктор Андрійович Ющенко провів у Верховну Раду слідом за собою, був № 2 у списку "Нашої України" 2002 року, Олександр Миколайович Стоян.

Останнім, хто пройшов до парламенту завдяки "Нашій Україні", став № 72 у цьогорічному списку Партії регіонів, Олександр Миколайович Стоян. Той самий. Коло замкнулось.

Один з лишком відсоток, здобутий "Нашою Україною", — вага двох мандатів. При призовому розподілі, один із них відійшов до опозиції, другий — до ПР.

Не знаю, за кого б проголосували виборці "Нашої України", якби остання не балотувалась, але точно знаю, за кого б вони не проголосували.

Отож 72-й мандат регіоналів є повністю і цілковито доробком "Нашої України".

Персонально Стоян і при 71-му мандаті у кандидатах не засидівся б. Чимало чільників ПР осядуть в уряді, інших органах влади, список просунеться. Але те, що саме Стоян отримав мандат від "Нашої України" — то символ. Останній.

А перший виник 31 травня 2005 року, коли президент Ющенко підписав закон про амністію, прийнятий за його ж проектом. Амністія була поширена і на статті 157-159 Кримінального Кодексу, що передбачають відповідальність за виборчі злочини.

Вона не лише звільнила від покарання окремих людей, а й припинила досудове слідство і судовий розгляд усіх виборчих злочинів.

Коли б тоді, за наявності величезної доказової бази, відбулись належне досудове слідство і судовий розгляд, то зараз вибори були б незрівнянно чеснішими, а їхні результати — справедливішими.

Покарання злочинців — пересторога їхнім послідовникам, безкарність — заохочення. "Залишити злочин безкарним, значить вчинити його двічі" (Рішельє).

Злощасна амністія-2005 — це постріл у майбутнє, який у 2012-му влучив одразу у низку мандатів, здобутих опозиційними кандидатами.

До свого президентства Віктор Андрійович зробив для України багато доброго, чимало користі приніс і його політичний проект. Але сьогодні?

Безпосереднім імпульсом для цієї колонки послужив запізнілий вихід із "Нашої України" шановної Лілії Григорович. Запізнілий, бо час поодиноких виходів вичерпався, як вичерпався і час "Нашої України". На часі її ліквідаційний з’їзд.

Незважаючи на очевидність пропозиції, я все ж вагався її оприлюднити. З причин біографічних.

А наважився, ще раз подумки переживши колотнечу довкола злощасної амністії і як пішов від Ющенка не тоді, коли йому було погано, а тоді, коли він був "у шоколаді". Я — теж. Його шоколад був солодшим, але й мій не кислим.

Зрештою, порушені питання є далеко не приватними і, до речі, стосуються не тільки "Нашої України", а й інших маргінальних партій, наявність яких лише зашкоджує нагальній політичній консолідації. А значить і демократичній перспективі України.

Борис Беспалий


Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)