Логика Януковича

8 просмотров
Четверг, 13 декабря 2012, 13:57
Анатолий Власюк
редактор газеты "Тустань", Борислав, Львовская область

Мабуть, для багатьох несподіванкою стало те, що на посаду спікера парламенту регіонали висунули Рибака, а не Лавриновича.

Звісно, Януковичу потрібна своя людина, яка могла би тримати в руках різношерстних депутатів. Але куди важливішим для нього є те, якими будуть результати президентських виборів 2015 року.

Тому, з його точки зору, логічно, якщо Центральну виборчу комісію очолить Лавринович, про що зараз говорять.

Міністр юстиції довів свою особисту відданість президенту. Це він освячував усі законодавчі акти, які зміцнювали персональну владу Януковича, починаючи з повернення до старої Конституції й закінчуючи новим Кримінально-процесуальним кодексом, і до яких з правової точки зору виникає чимало запитань.

Залишився останній акорд: зробити все можливе й неможливе, щоби юридично закріпити перемогу Януковича на президентських виборах.

Лавринович для цієї ролі підходить якнайбільше. Хіба би образився на те, що не став спікером.

Парламент Януковичу не цікавий. Ні, той приймає потрібні президенту закони. Але щоб зміцнити президентську владу, слід насамперед дискредитувати Верховну Раду, що й бачимо упродовж двох з половиною років президентства Януковича і з перших хвилин роботи нового складу народних депутатів України.

Опозиція, яка не розуміє логіки Януковича, повелася на провокацію. Звичайно, шахрайству і підступності регіоналів слід давати рішучу відсіч, але головне – нав’язати свою гру, навіть знаходячись у фактичній меншості. Змогла ж це зробити Народна Рада часів Чорновола.

Будь-який хитромудрий крок регіоналів приречений на провал, якщо опозиція розкусить логіку Януковича. А вона проста, як борщ, і полягає в тому, що в нього відсутня будь-яка логіка, бо вона скерована на те, аби вдруге стати президентом.

Анатолій Власюк, журналіст, письменник, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)