Партия регионов за сафари "в антропогенных зонах"

192 просмотра
Среда, 27 февраля 2013, 13:15
Андрей Пышный
глава правления АО "Ощадбанк"

В країні немає інших проблем, крім полювання в заповідниках. Вочевидь, саме так думає чимала кількість народних депутатів від Партії регіонів.

Нещодавно депутат від цієї ж партії Віталій Барвіненко запропонував парламенту дозволити полювання в усіх біосферних заповідниках. Відповідні зміни пропонується внести до закону "Про природно-заповідний фонд України".

Зокрема, депутат від Партії регіонів пропонує дозволити такий туризм не лише у заповідних і буферних зонах заповідників, але й у зонах антропогенних ландшафтів, що "включає місця поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності".

Показово, що цей законопроект став єдиним, зареєстрованим цим депутатом. Йому так "болить народ", чому б і не постріляти?

Зазначу, що ідея розстрілювати тварин в місцях, де вони звикли до відносної безпеки й не чекають такої підступності від людини, стала нав'язливою ідеєю для багатьох депутатів від провладної партії.

Так, у жовтні 2010 року депутати від Партії регіонів Володимир Макеєнко і Леонід Клімов запропонували парламенту скасувати обмеження на полювання в заказниках і заборону на полювання в зоні антропогенних ландшафтів біосферних заповідників.

У грудні того ж року регіонал Микола Комар і позафракційні Валерій Камчатний, Ігор Рибаков, Володимир Каплієнко і Геннадій Задирко запропонували парламенту скасувати заборону на полювання в зонах антропогенних ландшафтів. Тоді Херсонська облрада закликала Раду не допустити прийняття цього законопроекту як такого, що завдає шкоди збереженню біорізноманіття та міжнародному іміджу України.

З пояснювальної записки депутата Барвіненка видно, що найбільше йому болить полювання в Кілійському районі Одеської області: "Ситуація, яка склалася, не створює суперечностей серед жителів даного району, адже основна частина їх, поступаючись своїми певними благами для захисту тваринного, рослинного світу від негативного впливу людини, сприймає дбайливе ставлення до навколишнього середовища як нормальні засади співіснування людини і природи(Збережено орфографію автора).

Незрозуміло, хто заважає депутатам-мисливцям розводити дичину у своїх мисливських господарствах? Але вони прагнуть полювати в заповідниках – останньому, єдиному місці в Україні, де дичина ще збереглася.

Хоча, як стверджують науковці, за останні 15 років чисельність лося в Україні скоротилась на 70%, кабана – на 32%, диких качок – на 26%, оленів – на 31%, муфлона – на 60%, косулі – на 30%, диких гусей – на 58%, лисиці – на 17%.

До речі, владі й так є де полювати. Рік тому вона виділила "товариству мисливців і рибалок", тобто собі, майже 9 000 гектарів земель в Криму. Знаючи ціну гектара на Південному березі Криму, можна припустити, що ціна питання – багато, навіть дуже багато мільярдів (!) доларів. За гроші від аукціонного продажу лише цього клаптя землі, чи навіть від продажу права її оренди, можна було б надовго закрити питання пенсіонерів, чорнобильців та афганців…

Але "регіоналам" чомусь усе сверблять руки постріляти в "антропогенних ландшафтах". Вони стверджують, що "право на полювання є підвидом конституційного права громадян на користування природними ресурсами". І це при тому, що за ствердженнями науковців, територія України найпершою в усьому регіоні Центрально-Східної Європи вийшла з кам'яного віку.

Схоже, вся вийшла, а дехто залишився.

А ще депутати від Партії регіонів проштовхують "новаторські", напевно, дуже інноваційні законопроекти про скасування оподаткування яхт та відновлення казино. Аби було де обмити наслідки полювання.

Тож, пріоритети виставлені. З європейськими реформами у нинішнього "уряду реформаторів" не складається. Тому рухаємося не до Європи, а до кам'яної доби.

Хоча, мусимо визнати: "регіоналам" важко бути іншими, з огляду на життєвий досвід, виховання та на те, що в них перед очима стоїть живий приклад з Межигір'я. Це тільки недалекий Джон Рокфеллер заснував University of Chicago, Rockfeller University і Rockfeller Foundation, Білл Гейтс заснував найбільший у світі приватний благодійний фонд з ендаументом в 36 млрд. доларів, Уоррен Баффет заповідав 83% свого стану Фонду Білла і Мелінди Гейтс...

В нашому ж випадку – немає сенсу хвилюватись! Розводь кенгуру і земляних зайців, скачи собі по пеньках, і буде тобі покращення!

Натомість, опозиція вважає, що не полювання в заповідниках є "підвидом конституційного права громадян", а негайне припинення всіма можливими засобами "діяльності" такої "команди реформаторів". Саме це є підвидом невід'ємного конституційного права громадян на захист своєї гідності, конституційних прав і свобод.

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)