Террористы, трактористы и контрабандисты

69 просмотров
Вторник, 17 ноября 2015, 10:05
Александр Геревич
сценарист, публицист, для УП

Не маю нічого проти проявів людяності пересічними громадянами: покладання квітів біля посольства, зміна аватарок в соціальних мережах чи висловлення співчуття.

Але розділяю обурення тими, хто фарбує у кольори французького прапору оголені фото з відпочинку на дорогому курорті. Як то кажуть – або труси одягни, або хрест зніми.

Втім, знову ж таки, справа кожного. А ось про дії влади можна й поговорити.

*   *   *

Знак рівності між паризькими терористами й трактористами Путіна ставити, звичайно, не можна.

Ми часто дорікаємо Заходу, що він недостатньо уваги привертає війні на Донбасі. Але ми забуваємо, що у війні на Близькому Сході гине в тисячі разів більше людей, а втручання у цей конфлікт призводить до проблеми переселенців та терористичних актів.

Наші переселенці ж залишаються лише нашою проблемою, та й трактористи поки що тільки на словах збираються сіяти терор.

Але ми повинні бути готовими до цього. І до того, що наші спецслужби, які все ще наскрізь корумповані та насичені агентами Москви – можуть і не витримати удару.

Кому б ми й мали дорікати – так це нашій владі. Тому що співчуття рівно стільки, скільки поваги.

А ми черговий раз виставляємо себе дурнями. В умовах війни якісь безпрецедентні заходи безпеки – клоунада з розряду снайперів і тепловізорів.

Теракти в Парижі призведуть до значно серйозніших наслідків, ніж масове покладання квітів біля посольств та поголовна зміна аватарок у соціальних мережах. Ці теракти можуть призвести до посилення військової присутності цивілізованого світу на Близькому Сході, яке може затягнутися на багато років з ціллю остаточного вирішення питання ІДІЛ-у.

І насправді єдине питання, яке ми повинні розглядати в цьому контексті: хто саме – ми чи Росія – зможе "вижати" з цієї ситуації максимум?

Real politic не схожа на дарування квітів біосміттю з погонами під час революції – вона схожа на жбурляння бруківки та запальних сумішей у них.

Для Росії ця трагедія – наче подарок з неба. Це і змога зберегти Асада, і шанс знову сісти за стіл переговорів з західними політиками, і можливість забути про Україну.

Для нас – чергова спроба нагадати світу про загрозу тероризму.

Та не тільки закликати до спільних дій – а й почати діяти.

Нас часто лякають терміном failed state. Так ось: Ірак і Сирія – уже такі. А ми – на шляху до цього, тому що теж не контролюємо частину території.

Єдине, що у нас є – підтримка Заходу. І ми повинні її використати у боротьбі як з терористами, так і з трактористами.

*   *   *

Чим запам’яталась Україна світу у чорну п’ятницю?

Повірте – не Мариною Порошенко у стін французького посольства. А гвинтокрилом, що впав у Словаччині. Словаки мають намір навіть розгорнути систему ПВО для захисту від наших контрабандистів.

Ось що про нас думають, і цілком доречно, партнери.

Ну що ж, це, звичайно – перемога, солідарність і безвізовий режим. Twitter-ом президента присягаюсь.

Олександр Геревич, сценарист, публіцист, спеціально для УП

Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)