КУЧМА ИЩЕТ КОМПРОМИС? Выступление на тайном заседании СНБО за городом

Воскресенье, 28 ноября 2004, 13:41
Леонід Кучма заявляє, що спроби блокування роботи, в тому числі і вищих державних установ, і адміністрацій на місцях "є грубим порушенням закону".

Про це він заявив в неділю на екстренному засіданні Ради Національної Безпеки і Оборони. Засідання проходить за містом, за участі голови парламенту Литвина, першого віце-прем'єра Азарова.

РНБО проходить без Януковича, який в цей час разом з мером Москви Лужковим проводить зустріч депутатів всіх рівнів у Северодонецьку.

Текст заяви Кучми на засіданні РНБО позповсюдила прес-служба президента.

Кучма заявив, що блокування державних установ є "неприпустимим у будь-якій державі".

"Демократичні держави давно вже навчилися в цьому плані діяти у жорсткому режимі. Навчилися протистояти таким акціям і ми це сьогодні з вами маємо можливість спостерігати - те, що відбувається у світі", заявив президент.

"Тим більше, що з боку Віктора Андрійовича на "круглому столі" була зроблена заява, що він знімає блокаду, насамперед з Верховної Ради, адміністрації президента, Кабінету Міністрів".

"Не допустять блокування роботи Верховного Суду, бо ми розуміємо, наскільки важливо сьогодні в цьому плані є рішення Верховного Суду. Але поки що ми не бачимо, на превеликий жаль, доброї волі з цього боку", продовжив Кучма.

Кучма заявив, що продовження такої ситуації – "це, насамперед, непередбачувані наслідки у сферах життєдіяльності – транспорту, енергетики, зв`язку, комунальних служб і, як ви всі добре розумієте, фінансової системи в цілому".

Кучма також вважає, що "сьогодні наша країна переживає не найкращі часи у своїй історії".

"Ми бачимо те, що сьогодні відбувається, насамперед в Києві. А тим більше, що подібні мітинги в захист чи підтримку того чи іншого кандидата відбуваються по всій Україні", говорить Кучма.

"Дуже прикро, що деякі місцеві органи державної представницької влади дозволяють собі приймати рішення, які не відповідають ані чинній Конституції, ані українському законодавству", додав він.

На думку президента, в таких умовах держава, державні органи влади, особливо силові структури, "повинні діяти розважливо з тим, щоб виключити будь-яку небезпеку для учасників мітингів, для всіх громадян".

"На мій погляд, ця стримана виважена позиція дала позитивні результати", вважає Кучма.

Зауваживши як позитивний факт, початок переговорного процесу, він підкреслив, що вони "ідуть дуже важко і сьогодні сказати, який компроміс удасться досягти, взагалі його не буде, ніхто не наважиться".

На думку президента, необхідно досягти компромісу, тому що це "єдина можливість, щоб уникнути непередбачуваних наслідків".

Кучма позитивно оцінив сесію ВР України, "те що вона вчора відбулася і те, що депутати мали можливість обговорити поточну політичну ситуацію" і назвав це рішення "коректним".

"Напевно, ми всі добре розуміємо, що те рішення, яке було прийнято вчора, це політичне рішення. Бо, згідно з Конституцією і законами нашими, воно не має правових наслідків", додав Кучма.

Він зауважив, що завданням РНБО є "послухати всіх міністрів, керівників відомств, від роботи яких залежить ця життєдіяльність сьогодні і завтра".

"Є пропозиція заслухати керівників відомств, які тут присутні, в тому числі і прикордонників, митників, податкової служби, міністра енергетики, міністра транспорту - яка там складається ситуація, бо в перші дні були спроби блокування залізниці. А потім будемо приймати спільне рішення", сказав Кучма.

Українська правдаpowered by lun.ua