Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

"Мовний" закон Колесніченка-Ківалова нічого не дав Криму

Середа, 27 березня 2013, 14:38
Версія для друку Коментарі35

Кримський спікер Володимир Константінов вважає, що "мовний" закон Колесніченка-Ківалова не підвищує захищеність права кримчан на використання рідної мови.

Про це він сказав на прес-конференції у Сімферополі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується мови, у нас ситуація взагалі-то не змінюється. У нас є своя Конституція, у якій окреслено право використання (кримчанами) трьох мов. За рішенням Верховної Ради російська мова є мовою міжнаціонального спілкування в Криму", - зазначив він.

"Закон, який був ухвалений ("Про засади державної мовної політики"), він нового нам нічого не дає. Тому ми прийняли рішення використовувати Конституцію Криму, ми за нею діємо й працюємо", - сказав Константинов.

За його словами, у квітні у Верховній Раді відбудеться нарада з питання використання мов у автономії, на якій будуть обговорюватися наявні проблеми.

"Ми хочемо ці питання поставити на контроль і цього року серйозно ними позайматися для того, щоб у цьому напрямку рухатися", - зазначив кримський спікер.

Конституція Криму, ухвалена Верховною Радою автономії 21 жовтня 1998 року й затверджена Верховної Радою України 23 грудня 1998 року, містить положення, які забезпечують функціонування й розвиток державної, російської, кримськотатарської та інших національних мов у автономії.

Зокрема, у Криму російська мова використовується в усіх сферах суспільного життя. Гарантується право виховання рідною мовою в дитячих садках, вивчення рідної мови й навчання рідною мовою у навчальних закладах державної, республіканської й комунальної форм власності або через національні культурні товариства.

Мова офіційних документів, яка засвідчує статус громадянина, виконуються українською та російською мовами, а за клопотанням громадянина – і кримськотатарською мовою.

У судочинстві, нотаріальному провадженні, провадженні у справах про адміністративні правопорушення, юридичну допомогу використовується українська або за клопотанням учасника провадження російська мова.

У всіх сферах обслуговування громадян (комунальне обслуговування, громадський транспорт, охорона здоров'я тощо) і на підприємствах, в установах і організаціях, які належать до них, використовуються українська чи російська мови, або інша мова, прийнятна для сторін.

У відповідності зі ст.14 Конституції Криму, в автономії забезпечується збереження різноманіття культур, яке склалося історично на Кримському півострові, створюються умови для їх рівноправного розвитку та взаємозбагачення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: мова, Крим

powered by lun.ua
IP: 194.213.104.---
Goro_ _ 28.03.2013 22:57
Antilio12:
По справедливости должно быть так:
Статья 10. Государственными языками в Украине является украинский и русский языки, как символ единства и равноуважения двух основных государствообразующих общин.
сферах общественной жизни на всей территории Украины. м
lossja:
Goro_:
Да успокойся ты, кто там тебя прищемил, вы своё неуважение к русским закрепили в Ст 10. А теперь пищите мол мову не любят. и не пишите о 18%, русский - это состояние души человека любой национальности.
зов предков за все ваши злодеяния за то что окупировали Украину, за то что уничтожили Центральную и Кубанскую Рады и десятки млн. украинцев .
IP: 46.250.29.---
lossja _ 28.03.2013 15:30
Goro_:
Да успокойся ты, кто там тебя прищемил, вы своё неуважение к русским закрепили в Ст 10. А теперь пищите мол мову не любят. и не пишите о 18%, русский - это состояние души человека любой национальности.
IP: 194.213.104.---
Goro_ _ 28.03.2013 04:50
Antilio12:
По справедливости должно быть так:
Статья 10. Государственными языками в Украине является украинский и русский языки, как символ единства и равноуважения двух основных государствообразующих общин.
сферах общественной жизни на всей территории Украины. м
А ти чув щоб хоч раз з поваги до українців как-цап хаговорив українською

Ви знищили половину українського народу видали більш як 500 актів заборни і знищення української мови а ваша родіна веде інформаційну війну проити України.в пресі, на ТБ і і нетті.. І ви заявляєте про демократичнічсть і рівні умови. вжитку мов. Вас 15 % а захоплено 70-80% медійного простору України. Та вас гнати треба аж до мацкви ви ж не люди. Хіба комфортно чути ваше каканіє на звернення українсбкою.в магазині чи ін. публічних місцях. Подібне було в Прибалтиці, на Кавказі в Середній Азії поки вас не прогнали. Ви ніколи не змінитися і тут питаня: Чи ви дибіли чи просто Хами?. Імхо 1 + 2
IP: 92.113.211.---
leonty _ 27.03.2013 22:21
Antilio12:
Ви знаєте, пропустили найважливішу річ, і це для прибічників російської природньо. Ви пропустили ПОВНУ і ДІЙСНУ РІВНОПРАВНІСТЬ двох мов.
Якби була гарантія забезпечення токої рівноправності, я б вас швидше за все підтримав.
IP: 92.113.211.---
leonty _ 27.03.2013 22:18
Валерий Белобров:
А лекарство в аптеках на украинском языке - ничего и не поймешь....
Вообще-то, учить язык надо. Ведь не первый год на Украине живете.
Вот я ведь ваш язык выучил.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter