Під Радою мітингують прихильники УПЦ МП

15849 переглядів
7
Четвер, 18 травня 2017, 10:31

Під Верховною Радою відбувається молебень-протест священників і прихожан Української православної церкви Московського патріархату.

Вони протестують проти законопроектів №4511 та №4128, повідомляє кореспондент "Української правди".

На заході зібралися кілька тисяч осіб. Уся площа Конституції аж за Маріїнський палац повністю заповнена людьми. Люди стоять також у Маріїнському парку і далі продовжують підходити.

 
Під Раду прийшли прихильники УПЦ МП
Фото Романа Романюка

Як було оголошено, УПЦ МП проводить молебень на знак протесту проти двох проектів законів: про особливий статус релігійних організацій, "керівні центри" яких знаходяться в державі-агресорі щодо України, і про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо зміни релігійними громадами підлеглості.

 

Люди на площі тримають плакати з вимогами відмовитися від ухвалення згаданих законів.

 

Напередодні московський патріарх Кіріл звернувся до глав держав "нормандське четвірки", папи Римського, генсека ООН і генсека Всесвітньої ради церков через заплановане ухвалення Верховною Радою України "антицерковних", на його думку, законів.

 

На думку РПЦ, ці законопроекти вступають у протиріччя з Конституцією України і чинними законодавчими нормами, а в разі їх ухвалення узаконять "нечувану для сучасної Європи дискримінаційну правову практику щодо більшості православного населення України".

 

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №4128, його розроблено "з метою забезпечення представників релігійних громад правом на свідомий вибір та вільну і безперешкодну зміну підпорядкованості релігійним центрам для задоволення своїх релігійних потреб і гідного виразу релігійних почуттів".

 

У законі №4511 пропонується надати особливий статус релігійним організаціям, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана у ВР державою-агресором, зокрема передбачити:

- особливу процедуру реєстрації статутів таких релігійних організацій;

- підписання договорів (угод) між державою та керівництвом вказаних релігійних організацій;

- встановити погодження кандидатур, що призначаються до керівництва релігійних організацій на центральному та регіональному рівні із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

 

Крім того, пропонується в обов’язковому порядку погоджувати з державним органом, який здійснив реєстрацію статуту, запрошення іноземних громадян для проведення проповідницької діяльності на території України та ін.

У пояснювальній записці до закону вказується, що метою прийняття законопроекту є захист національних інтересів України.

Раніше поліція посилила охорону урядового кварталу на цей тиждень у зв’язку з мітингами.

"Українська правда"

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.196.80.---Полковник Вешняк18.05.2017 13:37
Ще одне підтвердження моєї тези про існування в Україні, в наслідок кількасотрічного колоніяльного володарювання Московії на українських етнічних землях, "класичного" міжнаціонального конфлікту між українцями і "неукраїнцями", з усіма наслідками. Лінія протистояння в цьому конфлікті початково почала проявлятись на мовному ґрунті, а наразі ще чіткіше окреслилась ще й на конфесійному. Вважати, що цей конфлікт якось, колись "розсмокчеться" сам по собі, принаймні наївно. Наразі ж на порядку денному постає нагальне питання про виживання української нації і тут будь-які прояви слабкості, а тим більше поступки на користь "неукраїнців" є зрадою українців та злочином проти української нації. Наразі все зводиться до одного єдиного питання - ХТО КОГО ПЕРЕМОЖЕ!
IP: 35.189.200.---грибник18.05.2017 12:36
Московський патриархат має бути видворений з України. Це - однозначно! Ще не вистачало, щоб українською церквою керували з країни агрессора. До чого це може привести навіть роздумувати не треба. Геть!!!
IP: 35.189.200.---shw-ve18.05.2017 12:27
Антиимперия:
Когда кремль т начал захват украинских земель, начал войну с Украиной, начал убивать прихожан и граждан, то Кирил не организовал демонстрацию и молчал в тряпочку. Плакаты напечатаны в типографии.
Ви глибоко помиляєтеся. він не тільки не мовчав, він благословив цю війну, війну (див. статтю в Вікіпедії - uk. wikipedia. org/ wiki/ Російська_збройна_агресія_проти_України_(2014—2017), розділ: Російська православна церква у війні.
IP: 35.189.200.---Антиимперия18.05.2017 11:37
Когда кремль т начал захват украинских земель, начал войну с Украиной, начал убивать прихожан и граждан, то Кирил не организовал демонстрацию и молчал в тряпочку. Плакаты напечатаны в типографии.
IP: 82.145.216.---Armatus818.05.2017 11:06
З протестом може бути сполучєна закляттє але ніяк не молитва!
Москевське окупацийнє кривославье!
Усі коментарі