Янукович показав гітару, але зіграти на ній не зміг
Пул журналістів сформувала прес–служба уряду на власний розсуд.
Туди потрапили кореспонденти традиційних, а не інтернет-ЗМІ: найбільш рейтингового каналу "Інтер", лояльної газети "Сегодня", опозиційного "5 каналу" та наймасовішого видання "Факти". Останні оприлюднять свій звіт аж у п’ятницю – в номері з найбільшим тиражем.
Враховуючи те, що прем’єр три роки уникає будь–якого спілкування з "Українською правдою" у формі чату чи інтерв’ю, на запрошення до маєтку прем’єра нам було годі й сподіватися.
Тож дізнаватися про те, що відбувалося на дачі у Януковича, довелося своїми каналами.
Мешкає прем’єр–міністр України на дачі у Нових Петрівцях неподалік від Києва та мисливських угідь у Сухолуччі, де Янукович ходить на кабанів.
Подейкують, що прем’єрська хата раніше належало лідеру комуністичної України Володимиру Щербицькому, а нинішній прем’єр вселився туди вперше у 2002 році і навіть встановив шлагбаум на під'їзді до своєї території.
Після подій на Майдані шлагбаум нібито зняли, Янукович виселився, а повернувся вже після другого пришестя в прем’єри.
Втім, сам глава уряду на запитання "Чи мешкав тут Щербицький?" впевнено відповідає: "Ні–ні–ні! Він тут не жив". І додає, що отримав дачу у "пожиттєве" користування, що закріплено в тому числі "і указом президента".
Подейкують також, що після другого "новосілля" на території маєтку Януковича побудували вертолітну площадку.
Її, щоправда, представники ЗМІ не побачили, натомість встигли помітити добудований тенісний корт.
![]() |
Кежуал від Януковича відрізняється відсутністю краватки та наявністю жилетки |
Прем’єр зустрічає журналістів на ґанку, запрошує в дім і проводить невеличку екскурсію.
Будинок складається з кількох кімнат, серед яких вітальня, кабінет, столова та спальня.
Інтер'єр доволі скромний, мінімум меблів у стилі прагматичного євро, на стінах картини невідомого художника, на столі – фото з дружиною на Олімпіаді-2004 в Афінах.
![]() |
Око прем'єра радує традиційний краєвид |
Стіл у їдальні накритий на шість персон, на столі – чай, мінеральна вода, кілька видів магазинного печива та цукерок. Подає напої молодий чоловік, іншої обслуги в помешканні глави уряду не помічено.
Сам Янукович зізнається, що окрім нього тут перебуває лише охорона та одна покоївка – "дуже добра жінка, яку я дуже рідко бачу".
За словами Януковича, зазвичай він просинається близько шостої ранку, робить невеличку зарядку в спортзалі, розташованому в підвалі будинку, потім розбирає вранішні документи і виїжджає на роботу.
Подейкують що коли прем’єр їде та повертається з роботи, дорога від Нових Петрівців до Кабміну частково перекривається, що повсякчас викликає бурхливу реакцію мешканців Куренівки та Подолу.
У вітальні журналісти помічають гітару, просять Януковича на ній зіграти: "Вона не налаштована...", – каже прем’єр, пару разів тренькнувши по струнах.
![]() |
У Януковича те ж хобі, що і в Кучми |
Янукович зізнається, що любить "душевну музику" і обіцяє навчитися грати на електричному піаніно, яке стоїть у тій же кімнаті.
У коридорі Янукович з гордістю демонструє атрибути ще одного свого хобі – виймає з–під сходів набір ключок для гольфу. Каже, що іноді грає у гольф–клубі на Оболоні, зокрема – зі старшим сином або з депутатом Антоном Пригодським.
– Хочете, покажу, як треба бити?, – питає Янукович, замахуючись ключкою.
– Ні-і-і-і, не треба!, – дякують журналісти, відступаючи від прем’єра подалі.
![]() |
Крім того, Янукович засвоїв елітний вид спорту - гольф |
![]() |
Гостьова кімната у маєтку Януковича |
Янукович показує спальну, в якій зупиняється його син, коли приїздить у гості. Після невеличкого променаду прем’єрською хатиною – чай у їдальні й інтерв’ю у вітальні. Янукович налаштований меланхолійно. Під час бесіди зізнається, що любить готувати м’ясо, але власного фірмового рецепту не має – "бо не має видатних здібностей".
Водночас Янукович зізнається, що у дитинстві їв здебільшого овочі, оскільки його сім'я жила дуже бідно. "Найкращий бутерброд був – хліб із водою та цукром, або з олією та сіллю. А ще я дуже любив рисову кашу", – ділиться прем’єр спогадами з важкого дитинства і зізнається, що життя без грошей "було дуже принизливим".
За словами Януковича, його "бабуся до війни працювала на шахті, під час війни її забрали до Німеччини, а потім шахту підірвали".
"Тож після її повернення джерел доходу в родині майже не було, але залишився невеличкий сад та город, який довелося обробляти", – згадує Янукович. Навички у галузі садівництва прем’єр, за його словами, не втратив і досі.
Далі – романтична розповідь про знайомство з дружиною Людмилою, впродовж якої, окрім відомих деталей, прем’єр вперше офіційно говорить про своє перебування у в’язниці.
"Після того, як ми познайомились у 1969 році, в 1970–му я потрапив до в'язниці... Вона мене чекала, звільнився я у 1972–му. Й одразу після цього через два місяці одружився. Вона мене дочекалася", – радіє прем'єр.
Після цього розповідає про те, як старший син Олександр, на відміну від молодшого Віктора, відмовився від місця в списку Партії регіонів – за словами Януковича, "тому що ненавидить політику".
Паралельно Янукович перелистує записник у мобільному, перелічуючи журналістам, хто в ньому записаний. Серед інших знаходить номер тещі. "Можу набрати, хочете?", – питає він і набирає номер.
![]() |
Янукович виступив комунікатором між своєю тещею і журналістами |
– Алло, мамо, добрий день... Що ти робиш?... Телевізор дивишся?... А я в Києві, вдома... Перелистую церковний календар (перелистує календар на столі)... Я передзвоню пізніше. Тут у мене журналісти, попросили, щоб я тобі передзвонив. Привіт тобі передають! Чудові стосунки? А, між мною і тобою?" (очевидно, теща просить передати журналістам, що між нею і зятем чудові стосунки).
– Хочеш поговорити з кимось із журналістів?", – звертається до неї прем’єр. – Як тебе звати?, – паралельно питає він в одного з журналістів і передає йому слухавку.
Той намагається з'ясувати, як теща познайомилася зі своїм зятем і виявляється, що коли вона вперше побачила Януковича, "він був дуже високий, і треба було задерти голову, щоб побачити його обличчя".
Взагалі вона характеризує свого зятя як добру, скромну та порядну людину.
– А які подарунки він вам дарував?, – запитує журналіст. Годинник та пухову хустку! – передає він слова прем’єрської тещі.
– А кішку? – жартома обурюється Янукович, і теща згадує, що отримувала і такий презент.
Далі бесіда перетікає у серйозніше русло. Журналісти питають про життя Януковича після президентських виборів. Прем’єр запевняє – справжні друзі в часи опали від нього не відмовилися, натомість зрадили ті, хто найбільше клявся йому у вірності.
![]() |
Розташування рук прем'єра передає його скутість |
На питання, чи помирився він з Кучмою, відповідає :"Так, я вважаю, що життя триває і треба дивитися вперед", – і додає, що доволі часто бачиться з екс–президентом на різних заходах.
Наостанок прем’єр фотографується з гостями, дарує кожному журналісту книгу "З вірою, надією та любов'ю" з власним автографом і запрошує "приїжджати в гості ще".
– До вас так просто не приїдеш! – жартують журналісти.
– Завершиться піст – ще й по чарці запропоную! – обіцяє на це прем’єр.