Масова вакцинація від кору і краснухи загрожує життю українців

П'ятниця, 2 листопада 2007, 15:17

Масова додаткова вакцинація від кору і краснухи навесні 2008 року може становити загрозу життю для 8 тис. осіб і здоров'ю для 1,5-2 млн. осіб, вважають представники громадської організації "Ліга захисту громадянських прав".

Вакцинація проти кору і краснухи 8 млн. дорослих і підлітків навесні 2008 року запланована Міністерством охорони здоров'я України спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Як заявила член громадської організації "Ліга захисту цивільних прав", лікар-педіатр Наталя Коломиєць, на прес-конференції в п'ятницю в Києві, до таких цифр привів підрахунок імовірності побічних ефектів і ускладнень, зазначених виробником в описі вакцини, яку планує застосовувати Мінздоров'я.

Зокрема, відповідно до цього опису, у 25% випадків застосування цієї вакцини в пацієнтів виникає артралгія - боль у суглобах (на 8 млн. осіб - 1-2 млн. випадків), у 10% артрити - запалення суглобів (на 8 млн. - від 400 до 800 тис. людей).

Крім того, може виникнути тромбоцитопенія - порушення згортання крові (1 випадок на 300 тис. доз, для 8 млн. осіб - це 26 випадків), коровий енцефаліт (1 випадок на 1 млн. доз, на 8 млн. - 8 осіб).

Коломієць підкреслила, що багато з цих захворювань дають ускладнення, у тому числі такі, котрі призведуть до інвалідності і навіть смерті.

Вона нагадала, що одним з основних аргументів для проведення цієї додаткової вакцинації є спалах кору серед дорослих в Україні в 2006 році, коли занедужало 45 тис. осіб і було зареєстровано 4 смертельних випадки.

Вона також висловила здивування, чому прийняте рішення використовувати подвійну вакцину від кору і краснухи, а не моновакцину тільки від кору.

Вона нагадала, що вчені низки країн, зокрема Канади, визнали неефективність вакцинації від краснухи серед дорослих, а вчені США після масової вакцинації від краснухи в 1970-80 роках зареєстрували різкий ріст випадків народження дітей з уродженою краснухою від вакцинованих мам.

Вакцину не слід вводити в стані гарячки, під час вагітності, під час гострих інфекційних захворювань, хворим лейкемією або іншими серйозними захворюваннями кровоносної системи, при серйозних дисфункціях нирок, а також особам з потенційною алергією на компоненти вакцини.

Крім того, необхідно уникати зачаття дитини протягом 28 днів після вакцинації. При цьому варто враховувати, що планованій вакцинації підлягає репродуктивний шар населення від 15 до 28 років, що може через рік-два призвести до масових випадків народження в Україні хворих дітей, вважають у "Лізі захисту громадських прав".

У свою чергу, глава "Ліги захисту цивільних прав" В'ячеслав Костилєв відзначив: "Ми не виступаємо за негайне скасування вакцинації. Ми виступаємо за визнання вакцинації серйозним медичним втручанням і за можливість свободи вибору".

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua
Головне на Українській правді