Про гіпертрофовану роль Балоги

Середа, 5 березня 2008, 17:27

Протягом останніх двох тижнів в інформаційному просторі країни виразно окреслилася тенденція пов'язувати всі більш-менш значущі події у політичній, економічній і соціальній сферах із діяльністю секретаріату президента України та його керівника.

Про неодмінну участь відомства на чолі з Віктором Балогою у всіх без винятку актуальних процесах активно говорять урядовці, народні депутати, політики, експерти; про особливий вплив секретаріату пишуть журналісти; про керування Банковою всім і вся говорять в офісах і громадському транспорті.

Потрібно відділити правду від міфів.

Передусім, вкотре наголошу на тому, що вся діяльність секретаріату спрямовуватиметься тільки на забезпечення конституційних повноважень і обов'язків Глави держави.

Спроби протидії виконанню секретаріатом його функцій неприпустимі, а нехтування публічно оголошеною позицією - марні.

Намагання обмежити прерогативи секретаріату безперспективні: ми й надалі виконуватимемо контрольні, аналітичні й комунікативні завдання.

Не має навіть хисткої основи теза про цілеспрямовану критику уряду з боку СП. Всі зауваження секретаріату, які стосувалися діяльності Кабінету Міністрів, прямо випливають із прав і повноважень президента, закріплених у Основному Законові.

У цьому зв'язку звертаю увагу, що глава держави дотримувався досить жорсткої лінії стосовно попереднього складу Кабміну у випадках, коли уряд приймав рішення поза межами законодавства і всупереч національним інтересам.

Наголошую: президент Віктор Ющенко та його секретаріат ніколи не застосовують у своїй діяльності подвійні стандарти.

Зауважу, що за надуманими тезами про начебто "розгорнуту кампанію проти уряду" випадково, а швидше - умисно не помічається підтримка Банковою парламентської коаліції і сформованого нею Кабінету Міністрів.

Зокрема, секретаріат переконаний, що тривале блокування роботи Верховної Ради перешкоджає діяльності уряду, обмежує його можливості. Відповідно до своїх повноважень і ресурсів СП докладає зусиль, аби вдихнути життя в законодавчу роботу, а отже - і відкрити шлях новим урядовим ініціативам.

Неодноразово об'єктом критики з боку секретаріату ставали політичні сили, у тому числі і з парламентським мандатом, дії яких суперечать логіці державотворення, не відповідають їхнім програмам чи передвиборчим обіцянкам.

На сьогодні явно ризиковану, неконструктивну позицію займає Партія регіонів, яка свідомо, не криючись, під химерними приводами блокує роботу Верховної Ради, перевіряючи суспільство і країну на здоровий глузд.

Загальмовано трансформацію блоку "Наша Україна - Народна самооборона" в єдину партію, хоча це зобов'язання скріплене підписами лідерів партій, що утворили "НУ-НС".

Секретаріат Президента і надалі рішуче протидіятиме всім намаганням зберегти або створити в економіці країни моделі, які заганяють економічні відносини в тінь, плодять корупцію та наживу.

Це стосується таких сфер, як використання бюджетних коштів, управління державною власністю, тендерні закупівлі, регуляторна політика.

Припускаю, що зведені главою держави і його секретаріатом бар'єри проти незаконних оборудок викличуть чергову голосну какофонію зі звинувачень і відвертої брехні.

Підкреслю: в державі не може бути ареалу мешкання чиновників, хай навіть найвищого розливу, вільних від обґрунтованої критики з боку президента та його секретаріату.

Причому від такої критики, за якою завжди йде продумана пропозиція, чітка директива, конкретна дія, адекватна реакція. Адже наша мета - це пошук і вироблення ефективних рішень в інтересах суспільства і держави. Звісно, це викликатиме нові інформаційні контрудари в бік Банкової. Ми готові до них.

Кілька роз'яснень про гіпертрофовану роль Балоги. Віднедавна стало ознакою хорошого тону, навіть модно вбачати скрізь присутність волі та розуму керівника секретаріату. На нього ж автоматично і покладається відповідальність за все.

Порідшали ряди "Нашої України" - це Балога підбив партійців написати заяви про вихід. Порушив нахабно правила дорожнього руху високий чин із даішної "Кобри" - це Балога його направив і середнього пальця підняв. Не відпускають бензин на заправках "Укрнафти" - тому не тендерний безлад причиною, це Балога змови плете. Партія регіонів Раду блокує - а Балога їм кульки надимає.

Навіть цього шорт-листа достатньо, аби зрозуміти абсурдність усіх дутих закидів. Так можна дійти до звинувачень в глобальному потеплінні чи інших катаклізмах. Причина цього зрозуміла: Секретаріат справді займає активну, принципову і дієву позицію з важливих для країни питань.

Справді, ми не будемо млявими, апатичними, бездіяльними спостерігачами, а особливо тоді, коли йдеться про національні інтереси. Справді, зроблені нами публічні оцінки помилок і прорахунків не до вподоби.

Однак закликаю і політиків, і експертів, і журналістів аналізувати суть, а не настрої; відрізняти причини від наслідків; оцінювати за діями, а не їх інтерпретаціями; читати тексти, а не шукати дарма підтексти.

Упевнений, що тоді завжди матимемо ясну картину того, що відбувається, і реальної ролі в цьому конкретного політика чи державного діяча.

Віктор Балога, глава секретаріата президента України. Текст з офіційного сайту президента Україниpowered by lun.ua
Головне на Українській правді