Стрічка Кремля на Першому національному

44 перегляди
98
П'ятниця, 23 квітня 2010, 10:18
Ярослав Макітра
Ярослав Макітра, політичний аналітик, для УП

У 2005 році в Росії вперше стартував флешмоб "Георгіївська стрічка". Щорічне, у квітні-травні, розповсюдження російської імперської символіки є тепер невід'ємною складовою кремлівської пропаганди.

Саме 5 років тому, після втрати Грузії та провалу планів взяття під повний контроль України, Кремль розпочав підготовку реваншу. Одним із символів цього процесу, по суті, і стала георгіївська стрічка.

І тепер вона абсолютно логічно оповиває логотип українського "Першого національного" телеканалу.

Георгіївська помаранчево-чорна стрічка використовувалася ще при оформленні російських імперських нагород.

У радянську же нагородну систему вона ввійшла під назвою "Гвардійської стрічки" тільки у 1943 році.

Йосиф Сталін вже почав розуміти, що війна тільки "за товаріща Сталіна і Совєтскую власть" безперспективна. Виникла потреба в заходах, покликаних відродити "героїчний дух бувалих перемог" у підсвідомості військових. Перш за все - у керівного складу, які в юні роки формувалися на "георгіївських стрічках".

Одним із таких введень "нових старих" символів і стала оранжево-чорна гвардійська стрічка.

Примітно, що сучасний кремлівський режим пішов шляхом Сталіна і взяв на озброєння в інформаційній пропагандистській війні за відновлення панування на пострадянському просторі - саме "георгіївську стрічку".

Показово, що у акції використовується назва ще часів російської імперії - "георгіївська"(!), а не радянської - "гвардійська".

Тож, відбувається банальна маніпуляція свідомістю громадян, які пов'язують оранжево-чорну стрічку із символами другою світової війни. Фактично всі, хто зараз долучається до акції "Георгіївська стрічка", віддає свій голос на підтримку імперської політики Кремля, а не шанує пам'ять ветеранів.

І це варто розуміти і не потрібно недооцінювати. Згадайте, як змогла згуртувати мільйони українців у 2004 році проста помаранчева стрічка.

Серед тих, хто вже долучився до акції "георгіївська стрічка", є телеканал... Перший національний. Логотип каналу, який покликаний формувати національні українські цінності, уже не перший тиждень огортає оранжево-чорна стрічка.

Навряд президент НТКУ пан Єгор Бенкендорф, чи тим паче його заступник та друг Валід Арфуш, до кінця розуміють сучасне значення цього символу. До речі, останній якось зізнався в одному з інтерв'ю, що страшенно не любить вчитися, тому й не має вищої освіти.

Вони лишень інструмент в руках антиукраїнських сил.

Головним же виконавцем програми знищення української незалежності є чинна влада. Віктор Янукович за два місяці здав Росії практично все, починаючи від гуманітарної сфери, і закінчуючи військовою базою в Севастополі.

Тому георгіївська стрічка на Першому національному є нічим іншим, як символом початку відродження тотального панування Кремля над Україною.

Тож, настав час українцям "вбити в собі совка" й дати гідну відповідь президенту, який, отримавши третину голосів виборців, нехтує Конституцією та руйнує майбутнє нашої держави.

Ми повинні позбутися георгіївської стрічки, як зашморгу на шиї українства.

Годі ділитися на різного штибу опозиції - "кабінетну", "ручну", чи "майданну"! Треба об'єднатися заради захисту України, заради пам'яті справжніх героїв, які пролили кров за нашу незалежність, заради щасливого майбутнього наших дітей на нашій рідній землі.

Тільки "мозковий штурм" за участю всіх здорових патріотичних сил здатний породити чіткий план дій у протистоянні з найбільш антиукраїнською владою за останні 19 років.

Ярослав Макітра, політичний аналітик, спеціально для УП

powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 109.87.95.---Георгій-32807.05.2010 23:52
А на честь Грюнвальдської битви - яку стрічку і куди чіпляти? А Куликовської битви? А Конотопської?
ї
IP: 178.92.70.---Andrej2727.04.2010 18:12
тільки в нашій країна на керівних посадах різні НЕ УКРАЇНЦІ їх вже треба по-тихеньку прибирати
IP: 94.248.89.---сафо26.04.2010 22:48
Может ли страна быть европейской, если
Если мы плюемся, сморкаемся и гадим в лифтах
Если не держим слово, предателей считаем за героев...
Все перечеслять просто не хватит ни времени ни бумаги. Кто- то скажет, что все это есть в каждой стране. Да есть, но все это зависит от критической массы. У нас масса еще не вызрела. И ради бога не кивайте на власть.
Так, что Европа на самом деле начинается в голове каждого человека. Если каждый для себя будет европейцем, то и страна будет европейской.
IP: 94.248.89.---сафо26.04.2010 22:36
Ув. Лисиче.
Никогда не имею привычки вступать в полемику. Но Вам отвечу о европейском выборе, ввиду всеобщего заблуждения и тоталитарных спекуляций на эту тему.
На самом деле никто никуда не идет, я о Европе, и идти не может. Нас могут принимать или не принимать куда-либо, но от этого ничего не изменится. Географически мы давно европейцы. Если Вы имеете ввиду культуру, образ жизни, благосостояние- все это зависит от ментальности нации.
Если человек чтит закон и закон для него священен- он европеец
Если человек, нация не берет или не дает взяток- она европейская нация
Если честность, порядочность принципиальная черта всей нации- она европейская нация
Если человек у себя на работе работает, а не делает брак и не потому, что его накажут, а потому, что он по другому не умеет-
Может ли быть страна европейской если взятка -обычай или привычка?
Если простые весы на базарах во всех городах страны не показывают точный вес?
Если на тех же базарах на разлив продается самогон?
см. дальше
IP: 186.8.10.---Loyola26.04.2010 05:51
"Пробуджуватысь вид поразкы!"Работать надо,налаживать отношения,смотреть вперед.А вас,баранов,
все время тянет в прошлое."Акции непокоры"!Завтра девятый хрен без соли будешь доедать!
Усі коментарі
Встановіть додаток, зробіть селфі: як  молодь в Росії мотивують іти на вибори Путіна
Розповсюджені й індивідуальні "безпрограшні конкурси". Співак Ніколай Басков, наприклад, пообіцяв кожному, хто запостить селфі з виборчої дільниці, особисто лайкнути фото в інстаграмі.
Стара прокуратура проти Нової пошти
Не можна давати прокурорам, сбушникам та поліцейським права чіпати бізнес.
Вибори Путіна: винен не режим, а самі росіяни
Навіть якщо б волевиявлення в Росії сьогодні було демократичним – що з того? Допоки не зміниться суспільна свідомість, житиме й путінський режим.
Боженко, Щорс та інші. Трагедія "червоних отаманів"
Українські селянські повстанські ватажки – отамани – перебували не лише в лавах Дієвої армії УНР, керували повстанськими загонами чи були командирами Революційно-повстанської армії України ім. батька Махна.
Коли гранати – не єдина зброя. Чим ще небезпечна Савченко
Наскільки масштабними можуть бути наслідки цієї некерованості та непередбачуваності, помножені на брак освіченості, залежить не лише від роботи спецслужб. А й від її впливовості на масову свідомість.
Зерновози "Мотлох". Скоро на залізничних коліях країни
Чому українські вагонобудівні заводи стоять, а "Укрзалізниця" декларує нестачу зерновозів? (рос.)