Партія середнього класу "Українські інтереси": триєдина задача

54 перегляди
Понеділок, 10 січня 2011, 15:31
Петро Камінь
товариство "Мале Коло", для УП

Дискусія про існування в Україні великої кількості політичних партій та про зневіру людей в будь-які партійні проекти і безглуздість такої ідеї – вже кілька разів підіймалася на сторінках УП.

Дозволю собі висловитись протилежно до висновків "авторитетів" і публічно висказатись на користь створення нової партії. Як окремий напрямок – спробую довести нешкідливість для суспільства створення і діяльності партії середнього класу, яку ініціативна група назвала "Українські інтереси".

Тема набула загострення після так званого "Майдану -2", який підприємці не виграли, але і не програли. Чому не виграли? Чому не програли? Що не так зроблено було в принципі?

Будучи одним із активних учасників всієї акції спротиву від початку до кінця, спостерігав, як кілька ініціативних груп в керівництві безпардонно воюють між собою за право виступати "від імені" всіх підприємців, день за днем здаючи крихти самостійності спротиву випадковим (а часто і підісланими владою і опозицією) "штатним" командними пунктам.

На сцену, як і в 2004-му, полізли професійні "революціонери", які набралися досвіду перетворення протестного настрою тисяч людей в власний конкретний зиск. Колись він був у вигляді валянок і курток, медикаментів і помаранчів. В 2010-му році він був використаний для власного піару молодих, іноді здібних політиків.

Найбільш адекватно до ситуації себе вела Асамблея малого і середнього бізнесу, яка реально являла собою частину підприємницьких структур, діючих в Україні.

Асамблея була найбільш корисною з точки зору впливу на маси і вироблення потрібної всім інформації для дії. Однак на цьому позитив і закінчився. А далі – негативи: багато керівників сприймалося низовим Майданом як відсутність відповідального керівництва.

Аполітичність сприймалась як користування протестом всіма партіями в будь-якій позі. Та ще й за кошти самих людей.

Практично не організованою залишилося висвітлення причин протесту в засобах масової інформації, результатом якої скористалися піарники уряду. Слабим була організація збору коштів, не утворено легітимної Ради Майдану з уповноважених представників від міст та областей.

Отже, "неперемога" була забезпечена саме керівництвом громадських організацій підприємців та відсутністю консолідованої, об’єднуючої сили партійної організації. Партії з новою, привабливою для більшості громадян України ідеєю, бо істеричне волання "В-е-т-о-о-о !!!" аж ніяк замінити цю ідею не могло.

Виходячи з вищесказаного, я твердо переконаний: підприємництву і інтелігенції потрібна своя (справді СВОЯ, а не підкладена зозуленькою) партія.

Партія, яка проголосить своїм завдання СТВОРЕННЯ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ в Україні.

Чому створення, скажете? А тому, що те, що є в нашій країні сьогодні – це тільки початки зародження середнього класу. І за мірками Європи або Америки може бути віднесено до групи "біднота".

Отже, які задачі могла б взятися виконувати ПСК "Укрінтереси"? Як на мене, то маємо триєдину задачу для неї.

По-перше, обмеження диктатури держави в її спробах заволодіти всіма сторонами життя людей та регламентувати все і вся через владу олігархії (Партія регіонів , Народна партія, Фронт змін, "Сильна Україна").

По-друге, законодавче обмеження та знищення олігархії як такої (наголошуємо на законодавчому знищенні олігархії як системи, а не олігархів).

По-третє, підняття рівня життя народу до середнього класу шляхом стимулювання освіти, кваліфікації, започаткування будь-якої корисної для суспільства праці, підприємництва та наукової діяльності. Бути бідним має бути так само непрестижно, як брудним і неголеним.

Створення середнього класу в Україні для виконання вищеназваних завдань чи не є рішенням багатьох соціальних і економічних негараздів, панове ???

Хто сьогодні ставить за мету взагалі піднесення суспільного матеріального і духовного життя до нових вершин? Олігархи? Через яку партію? Який їм від того зиск?

Бажання передати Україну в найм іноземним компаніям через так звані "інвестиції" – це і є "українська мрія"?

Працювати худобою на весь світ у себе на землі – це є мрією наших дідів і батьків для нас і онуків?

Яка партія говорить про інші шляхи виходу з кризи крім продажу землі, надр і власності? Покажіть мені її назву!?!?

Тому вважаю, що створення ще однієї партії, яка може пропагувати власні ідеї, є серйозною передумовою для роботи з суспільством. Для пропаганди самостійного порятунку українським народом себе самого серед круків в країні і поза її межами, які злетілися в очікуванні української смерті.

Створення такої партії ніяк не відіб’ється на владі сьогодні, і ще не завтра вона зможе увійти до парламенту. Тому звинувачувати у кар’єризмі організаторів Партії середнього класу – все одно, що звинувачувати немовля у ґвалтуванні бабусі. До влади ще – іти та іти.

І партія ця не заважатиме створювати будь-які "денаціоналізовані" або "деідеологізовані" рухи. Працюйте собі на здоров’я: можливо, ваш шлях і справді скоріше змінить ситуацію на краще.

Буду тільки радий, бо успіх буде спільним для всіх українців.

Однак думати по-іншому – потрібно вже сьогодні. Без цього ми задихаємося в смороді тих партій, які сидять у політичному українському "блювонді".

Вибачте, хотів сказати "бомонді"…

Петро Камінь, Товариство "Мале Коло", для УПpowered by lun.ua
Чому такий шум через закупівлі ліків через міжнародні організації
Ми повинні рухатися до того, щоб запустити власного українського професійного закупника, який буде ефективно і прозоро закуповувати ліки для країни.
Як ніколи не видати книгу
Саркастичні ситуації, які допоможуть вам краще зрозуміти, як варто і не варто комунікувати з партнерами (навіть якщо ви видаєте книгу самостійно).
Штайнмаєр – не лікар. Як Зеленський продовжує дипломатію імені Порошенка
Війна України та Росії за Донбас це не про володіння шматком териконів. Це історія про контроль, інтриги і в перспективі – хто ж кому всучить на фінансування ці понівечені землі і скалічені душі.
Десять кроків до рівних доріг
У 2020 році уряд планує збільшити майже на 40% фінансування на ремонт та розбудову доріг. Але за рахунок цього ми не вирішимо проблему поганих доріг в Україні. Потрібна реформа галузі.
Скасування пайової участі: інфраструктурний колапс маленьких міст
У передмісті Києва та інших великих міст України може зупинитися будівництво всіх шкіл та садочків, які нині тривають.
Безвихідь без уваги. Казус підривника моста Метро
Випадок з АТОшніком, який погрожував підірвати міст Метро, повинен нам дати зрозуміти, що не в нього проблеми після війни, а у нас у всіх. І чим раніше ми прокинемося у хаті скраю, тим цілішою буде ця хата, цей дім. (рос.)
Виклики та ризики уряду Гончарука
Подолання бідності, тотального патерналізму, олігополії та економічне зростання як основні виклики для Зе!Кабміну.