The Kruty post

6 переглядів
Понеділок, 31 січня 2011, 12:52
Олександр Куриленко
для УП

Цікаво, чому відзначають День героїв Крут набагато більше українців, ніж було під Крутами з обох ворогуючих сторін? Мабуть тепер актуально відбудовувати колективну ідентичність на трагедіях.

Історична омана, щоб там не казали філістери із табору "розвінчування міфів", може мати досить позитивний ефект для суспільства. Тому нашим першокурсникам не варто сильно заглиблюватись в перипетії Переяславської ради чи Конотопської битви.

Нехай і далі вірять в те, що, у першому випадку, нас підло зрадили, а в другому – саме українці відіграли вирішальну роль у погромі московитів. Може, хоч з цієї омани щось путнє і вийде.

Кажуть, що у хлопців, які підірвали пам’ятник Джугашвілі в Запоріжжі, зараз серйозні проблеми. Виникає питання: чому це наші націоналісти не кинулися їх рятувати, подібно до того, як вони проливали сльози в селі Крути перед численними телекамерами за душі "невинно убієнних"?

Тому що витягнути людину з тюрми набагато важче для професійного політика, ніж пустити сльозу перед народом? Тому що ідейні нащадки Грушевського завжди кидають напризволяще ідейних нащадків Крут?

А може, десь там у підсвідомості кожного українця є імператив: тільки Хрущову можна руйнувати Сталіна!

Наша влада правильно ставиться до українського націоналізму – намагається його не помічати. Бо ж поважають лише те, чого бояться.

В Україні страх на владу можуть нагнати лише віночки та дубові двері, які час від часу падають їй на голову.

До речі, правильно влада ставиться і до вітчизняного комунізму – купує його. Люди, що так дуже люблять робітничий клас, за правило, не мають робітничої професії. Їх професія – "любити" робітництво, це їх і годує.

Як і сусідня влада, наша намагається продукувати тільки одержавлений націоналізм, соціалізм, панславізм, демократію...

Тобто не те, що конкурує з владою, а те, що її підсилює. Це правильна стратегія, тільки так і потрібно поводитися з мертвими богами – симулювати їх.

Звісно, у нинішнього президента не виходить так добре, як у попереднього. Скоріш за все, тут дається в знаки відверта прямолінійність.

Втім, ще декілька глузливих фільмів від сусіднього прем’єра – і український президент стане щирим українським націоналістом, можливо, навіть злітає гелікоптером до Говерли.

От тоді й почнуться справжні проблеми у всіх, хто сповідує націоналізм, оскільки простір має бути зачищений лише для однієї особи.

Зараз їх рятує те, що вони "борються з псевдоукраїнською владою за українську націю", тоді як за реальну владу та гроші із владо бореться лише Тимошенко, тому прокуратура цікавиться саме нею.

А все ж, чому більше українців можна зібрати на поминки, ніж на війну?

Олександр Куриленко, ХДСМ, для УПpowered by lun.ua
Кругова порука: чи можлива в Україні ринкова економіка
Політико-правова система України міцно спирається на успадковані від радянської імперії традиції побудови централізованих владних систем. Це треба міняти, інакше росту економіки чекати не варто.
Чехія в зоні нестабільності: до чого призведе новий виток опозиційних протестів
120-тисячні мітинги опозиції – масштабні антиурядові протести в Чехії вийшли на новий рівень. Що стало причиною загострення і куди приведуть нинішні протести?
"Я тобі не бренд": граблі, на які мусить наступити кожен український президент
Сексизм – золоті граблі, на які мусить наступити кожен український президент. Чи дочекаємось ми такого, який навчиться на помилках попередників?
Таємниця одного піввагона
Вантажний парк залізниці зношений на 90%. Замість стимулювання будівництва вагонів в Україні Кабмін дозволяє закупівлю російського непотребу. (рос.)
Владо, зроби діло і йди на канікули сміло
У червні-липні парламент ще має три тижні пленарних засідань, на яких можна ухвалювати важливі рішення для фінансової стабільності країни.
Україна – не місце для експериментів, вони найкраще виглядатимуть у сучасному мистецтві, а не державній політиці
Відповідальність передбачає здоровий глузд і вчинки. Сьогодні ми не маємо права вірити в казки. Щоб іти вперед, потрібно вийти із зони комфорту й продовжувати творити нові сторінки історії України. Своєю працею, а не дописами у соцмережах чи обуренням перед телевізорами. Працею кожного на своєму місці.
Кіно і життя. Три подібні і три відмінні риси партії "Слуга Народу" та серіалу
Дострокові парламентські вибори припадають на дачно-відпускний період, але це не привід їх ігнорувати. Інакше відпустка закінчиться, а успішна Україна залишиться тільки в кадрах телесеріалу. (рос.)