The Kruty post

6 переглядів
Понеділок, 31 січня 2011, 12:52
Олександр Куриленко
для УП

Цікаво, чому відзначають День героїв Крут набагато більше українців, ніж було під Крутами з обох ворогуючих сторін? Мабуть тепер актуально відбудовувати колективну ідентичність на трагедіях.

Історична омана, щоб там не казали філістери із табору "розвінчування міфів", може мати досить позитивний ефект для суспільства. Тому нашим першокурсникам не варто сильно заглиблюватись в перипетії Переяславської ради чи Конотопської битви.

Нехай і далі вірять в те, що, у першому випадку, нас підло зрадили, а в другому – саме українці відіграли вирішальну роль у погромі московитів. Може, хоч з цієї омани щось путнє і вийде.

Кажуть, що у хлопців, які підірвали пам’ятник Джугашвілі в Запоріжжі, зараз серйозні проблеми. Виникає питання: чому це наші націоналісти не кинулися їх рятувати, подібно до того, як вони проливали сльози в селі Крути перед численними телекамерами за душі "невинно убієнних"?

Тому що витягнути людину з тюрми набагато важче для професійного політика, ніж пустити сльозу перед народом? Тому що ідейні нащадки Грушевського завжди кидають напризволяще ідейних нащадків Крут?

А може, десь там у підсвідомості кожного українця є імператив: тільки Хрущову можна руйнувати Сталіна!

Наша влада правильно ставиться до українського націоналізму – намагається його не помічати. Бо ж поважають лише те, чого бояться.

В Україні страх на владу можуть нагнати лише віночки та дубові двері, які час від часу падають їй на голову.

До речі, правильно влада ставиться і до вітчизняного комунізму – купує його. Люди, що так дуже люблять робітничий клас, за правило, не мають робітничої професії. Їх професія – "любити" робітництво, це їх і годує.

Як і сусідня влада, наша намагається продукувати тільки одержавлений націоналізм, соціалізм, панславізм, демократію...

Тобто не те, що конкурує з владою, а те, що її підсилює. Це правильна стратегія, тільки так і потрібно поводитися з мертвими богами – симулювати їх.

Звісно, у нинішнього президента не виходить так добре, як у попереднього. Скоріш за все, тут дається в знаки відверта прямолінійність.

Втім, ще декілька глузливих фільмів від сусіднього прем’єра – і український президент стане щирим українським націоналістом, можливо, навіть злітає гелікоптером до Говерли.

От тоді й почнуться справжні проблеми у всіх, хто сповідує націоналізм, оскільки простір має бути зачищений лише для однієї особи.

Зараз їх рятує те, що вони "борються з псевдоукраїнською владою за українську націю", тоді як за реальну владу та гроші із владо бореться лише Тимошенко, тому прокуратура цікавиться саме нею.

А все ж, чому більше українців можна зібрати на поминки, ніж на війну?

Олександр Куриленко, ХДСМ, для УПpowered by lun.ua
Чому не варто обмежувати емоції та як їх контролювати
Проявляти емоції безпечно для себе і для оточуючих можна різними способами. Головне, робити це вчасно, не доходячи до критичної точки.
7 причин задуматися над тим, щоб всиновити старого битого пса
Дорослі собаки нічим не поступаються в дружбі та відданості молодим.
Чи вдарить штрафна система по нардепах-прогульниках?
Новий закон принципово змінює підхід до участі народних обранців в засіданнях парламенту та комітету Верховної Ради. А от чи подіє ця штрафна система в умовах сучасної політичної ситуації – невідомо.
Як задовольнити кадровий голод в агросекторі
До кінця 2019 року загальна кількість вакансій в агросекторі складе 14,5%. При цьому 12,9% серед усіх зареєстрованих безробітних в липні – з сільського господарства. Чому роботодавці та безробітні не можуть знайти один одного. (рос)
Адмінпослуги можуть бути зручними та доступними для всіх
6% відвідувачів центрів надання адміністративних послуг – люди з інвалідністю. І ми здатні зробити так, щоб усі без винятку отримували якісний сервіс.
Кому дістануться функції Держгеокадастру
Нова влада оголосила, що п'яте за величиною штату відомство країни припинить існування у нинішньому вигляді. Що далі?
Інспекція з будівництва корупції
Діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції — це історія про неефективність і корупцію, що породжує завищення вартості житла. Вирішити ці проблеми можна лише радикально реформувавши ДАБІ.