Що дозволено Юпітеру, те не дозволено бику

70 переглядів
Середа, 15 червня 2011, 14:20
Тетяна Ніколаєнко
УП

"Своїм – усе, чужим – закон". Цей принцип придумали не в Україні, але ним дуже вдало послуговується українська влада.

І пенсійна реформа, яка, можливо, вже цього тижня буде легалізована, стане лише зайвим тому підтвердженням.

Доля таких питань, як підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, збільшення мінімально необхідного страхового стажу для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і нормативного для жінок з 20 до 30 років, а для чоловіків з 25 до 35 років, збільшення вислуги років для військовослужбовців з 20 до 25 років, вже фактично вирішена.

Невирішеним залишається ключове питання – зменшувати чи ні максимальні пенсії "слуг народу"?

Найбільше збереженням максимальних пенсій переймаються депутати від правлячої Партії регіонів. "Запам'ятайте собі цифру – якби всіх депутатів пенсіонерів, які є в залі зараз, позбавили пенсії, то кожен пенсіонер отримав би по 73 копійки", – рахував минулої осені регіонал Ярослав Сухий.

Тепер регіонали цифр не називають, вони апелюють до Конституції. Йдеться про абзац третій статті 22 Основного Закону, що забороняє скасовувати і звужувати права, які вже були надані нормативно-правовими актами певним категоріям громадян.

Таке заповзяте слідування букві Конституції з боку людей, які щодня її порушують (ну от хоча б норму про особисте голосування), видається щонайменше дивним.

А по суті є філігранним блюзнірством на тлі існування проекту № 7562 – "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду", який вніс прем’єр і який пропонує урізати більшість ЗАКОННИХ соціальних гарантій більшості українцям. Натомість надати право Кабінету Міністрів вирішувати кому, скільки і чого гарантувати.

Так, наприклад, сьогодні закон гарантує працівникам міліції та членам їх сімей 50-процентну знижку при оплаті жилої площі, комунальних послуг та палива. В законопроекті з цього приводу читаємо: "надається знижка" в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів".

Це ж стосується і слідчих прокуратури, і пожежників…

Йдемо далі. Пенсіонерам-дітям війни проект пропонує замінити 30-відсоткову надбавку до пенсії на іншу – яку зможе заплатити Кабмін.

Постраждалі від Чорнобильської катастрофи матимуть право на позачергове безоплатне отримання санаторно-курортних путівок або одержання грошової компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування не на законних підставах як тепер, а в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

До речі, законопроект загубив важливе слово "щорічне" (надання путівок), а також з тексту зникла прив’язка до середньої вартості путівки.

Дотепер держава гарантує щорічне безплатне забезпечення дітей-чорнобильців за місцем роботи одного з батьків путівками на оздоровлення строком до двох місяців. Законопроект скорочує строки відпочинку до 21 або 14 днів, і знову ж прибирає поняття "щорічне".

50-відсоткова надбавка до мінімальної заробітної плати на кожну дитину шкільного віку, яка евакуйована із зони відчуження або народилася після 26 квітня 1986, може стати просто надбавкою, розмір якої визначатиме Кабмін.

Із чинного законодавства може зникнути норма стосовно забезпечення продуктами харчування потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Їм просто надаватимуть грошову компенсацію, встановлену Кабміном.

Так само законопроект "загубив" пункти, де детально розписувалися надбавки за проживання в зонах забруднення. Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, документ пропонує затверджувати Кабінету Міністрів.

Студент-чорнобилець може втратити законне право на отримання 100-відсоткової надбавки до стипендії. Натомість – розмір доплати визначатиме уряд.

За законопроектом, в разі смерті інваліда-чорнобильця, його родина більше не може розраховувати на компенсацію в розмірі від 30 до 60 мінімальних зарплат.

Розмір такої компенсації прагне встановлювати Микола Азаров. Ймовірно, за залишковим принципом…

Так само як і чорнобильцям, проект пропонує урізати права інвалідам. Сільські бібліотекарі, медики і фармацевти теж залежатимуть у своїх правах на пільги виключно від доброї волі Кабміну.

На "Заслугах перед Батьківщиною", згідно з законопроектом, вирішено заощаджувати. Жодних безкоштовних відпусток і ніяких проїздів "до місця лікування і назад залізничним транспортом у двомісному купе спальних вагонів швидких і пасажирських поїздів, повітряним або водним транспортом у каютах 1 класу".

І ніяких тобі надбавок у розмірі 200% мінімальної пенсії…

Проект пропонує урізати навіть законну щорічну разову грошову допомогу учасникам бойових дій і ветеранам Великої Вітчизняної у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Всі ці компенсаційні виплати-пільги за законопроектом залежатимуть від доброї волі Кабміну.

Чи варто сподіватися, що воля Кабміну виявиться більш щедрою, аніж існуючі сьогодні ЗАКОННІ гарантії? Питання риторичне.

До речі, через два десятки років максимальну депутатську пенсію отримає Рінат Ахметов, який ходив на роботу в Раду кілька днів. Буквально. І знову риторичне запитання – чи співмірні заслуги перед країною ветерана і олігарха?

Спостерігаючи за тим, як розгортаються події навколо розгляду депутатами соціально-пенсійних питань, закрадаються підозри – а чи не писали цей злощасний анти пільговий проект для того, щоб потім його "урочисто" відхилити. Аби мати підстави і аргументи відхилити і норму про скасування максимальних пенсій можновладців.

Мовляв, після того, як Рада відмовилася обмежити законні соціальні гарантії народу, депутати мають бути послідовними і не чіпати права його "слуг".

Втім, така гра не в дусі нинішньої влади. Якщо вона пише закони, то і приймає. Незважаючи на те, чи подобається це комусь, чи ні. "Своїм – усе, чужим – закон".powered by lun.ua
Реклама:
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.