Створення КОДу дає Україні шанс

14 переглядів
П'ятниця, 19 серпня 2011, 10:40
Тарас Стецьків
громадський і політичний діяч, народний депутат України I-IV, VI скликання

Створення Комітету опору диктатурі, як безпосередня реакція опозиційних партій на арешт Тимошенко, дає шанс українській опозицій і українській демократії.

Можливо, дає шанс для України.

Проте для його реалізації треба зробити ряд кроків.

Перше. Комітет має надію спростувати закид (і підозру), що його створення це спроба партійних лідерів набути додаткові персональні рейтинги. Ширше – розділити політичну спадщину Юлії Тимошенко.

Друге. Це не повинен бути Комітет ЛИШЕ визволення з в’язниці двох чільних діячів опозиції, хоча така вимога має фігурувати як одна з головних.

Третє. Комітет повинен почати діяти як єдиний координаційний орган об’єднаної опозиції, а це передбачає якнайшвидше створення власної виконавчої структури в центрі і мережі КОДу на місцях, а також спільні узгоджені акції.

Першою такою акцією може стати масове відзначення 20-ої річниці української незалежності. Народний Марш по Хрещатику, за умови його масовості і узгодженості політичних цілей може стати точкою відліку підйому суспільної активності.

Четверте. Комітет у стилі терміни має узгодити і оприлюднити програму своїх дій і спільну позитивну платформу.

П’яте. В перспективі Комітет може стати дієвим механізмом узгодження тактики опозиції під час виборів до парламенту у 2012 році.    

Сьогодні головне для опозиції – консолідація, відновлення довіри і спільна дія. Вирішальна роль в реалізації цих завдань належить лідерам партій, що утворили КОД. Відповідно, на них лежить і головна відповідальність.

Масивне розчарування суспільства від діяльності «помаранчевої» влади протягом 2005–2010 років, роздробленість опозиції, партійний егоїзм є головними причинами сьогоднішньої пасивності людей, їх відмови виходити на вулицю на підтримку тих чи інших закликів опозиційних партій.

Єдиний, підкреслюю єдиний, спосіб відновити довіру і спробувати зупинити антиукраїнський режим Януковича – це створити реальну об’єднану опозицію. В такому разі люди багато що зможуть пробачити і надати свою підтримку.

Якщо ж КОД виявиться бутафорним тимчасовим союзом, якщо учасники об’єднання тримають дулю в кишені і думають лише про посилення своїх локальних партійних позицій, то народ дуже швидко це відчує, і тоді це дуже сильно відіб’ється на рейтингах основних опозиційних партій.

Тарас Стецьків, народний депутат Україниpowered by lun.ua
Кеш в умовах кризи – панацея чи непотріб
Як зберегти свої заощадження під час пандемії?
Як підвищити роль НБУ в антикризових заходах
Якою є політика регулятора в цей складний період? Про кроки назустріч банкам та реальному бізнесу, як роблять інші центральні банки, не йдеться.
Карантинні обмеження: слово за судами
Українські суди почали виносити перші рішення щодо штрафів за порушення карантинного режиму. Результати дають надію. Проте від спокуси закидати суд позовами з вимогами скасувати "карантинні" постанови Кабміну варто утриматися. (рос.)
Вірус як виклик єдності: якою буде антикризова стратегія ЄС
Національні заходи окремих країн не здатні зупинити економічну кризу, спричинену пандемією. Всі чекають узгодженого плану дій ЄС, проте його так і не вдалося затвердити.
COVID-19 і правова криза: Чи залишаться сили на боротьбу за наші права і свободи після пандемії?
Суворі заходи, до яких вдаються уряди європейських країн, щоб подолати поширення коронавірусу, змушують зрозуміти: верховенства права будуть гідні лише ті, хто за нього борються. Тим часом на тлі страху смерті боротьба поки що розгортається лише за життя і здоров'я.
Фізичне дистанціювання: як нам зрозуміти, що це працює
Ще раз про непопулярні, але ефективні рішення влади під час епідемій на прикладі "іспанського грипу" 1918-1920 років. Дослідники стверджують: що довше тривали обмеження, то вищими були економічні показники в перші роки після "іспанки".
Міністри Зеленського лишають мільйони пацієнтів без ліків
Зовсім скоро на додачу до цього в нас не буде чим лікувати мільйони пацієнтів по всій країні: дітей і дорослих з онкологією, пацієнтів із інфарктами, інсультами, туберкульозом, гепатитами, ВІЛ і рідкісними захворюваннями.