Чи може президент так відповідати суспільству?

47 переглядів
Вівторок, 28 лютого 2012, 18:27
Олексій Краснопьоров
політолог

У минулу п’ятницю, даючи інтерв’ю з нагоди другої річниці інаугурації, Віктор Янукович перевершив сам себе. Коментуючи для преси нинішню ситуацію в країні, президент відповів на питання, чи задоволений він тим, що йому вдалося зробити за два роки правління, словами: "Якщо мені хтось заздрить, я скажу - правильно роблять, нехай спробують так жити".

Супер! Просто супер.

Це настільки показово, що краще за Януковича не скажеш. По суті, президент таким чином відповів суспільству на питання, яке йому ставив Мустафа Найєм в грудні минулого року.

Нагадаю питання полягало в тому, щоб Янукович відповів, в чому секрет успіху, коли у президента все добре, а в країні все погано. Тоді президент повідомив нам, що він нам не заздрить. Решту ми звісно додумали самі, як він нам і порадив.

Цього разу Янукович був ще точнішим. Він порадив нам самим жити так, як він.

Проте у мене є питання: Вікторе Федоровичу, як ми можемо жити так, як Ви?

Хіба у нас є Межигір’я і 30 тисяч нектарів угідь для полювання? Хіба у нас є вертоліт і вертолітні майданчики? Хіба нас возять кортежами і перекривають для нас дороги. Ні.

Цього немає і ніколи не буде. Бо ми ж у Вашому, Вікторе Федоровичу, уявленні – "бідні родичі". Ми не здатні жити так, як Ви. Ми не здатні навіть просто жити сито та гідно. Чому б це?

Може, тому що Ви живете надто розкішно?

Насправді, відповідь Януковича ілюструє його ставлення до суспільства. І це ставлення можна умістити в два слова – презирство і байдужість.

Так, наш президент нас зневажає як останніх "бідних родичів", які не здатні жити так, як він. Так, наш президент до нас байдужий, тому що для нього не існує наших проблем і потреб, проблем і потреб країни та суспільства. Є тільки його особисті завдання, особисті цілі, і все.

Боже, та про що я? Для Януковича не існує навіть проблем і потреб Партії регіонів і групи "донецьких", які привели його до влади. Тільки свої завдання. Сім’я + невеличка купка оточення з адміністрації. Яку, до речі, подалі від зайвих поглядів вже перенесли до Межигір’я, де створили президенту кабінет з люстрами і лампами.

Не треба писати довго, щоб зрозуміти, що своєю відповіддю Янукович просто плюнув в обличчя всій країні.

Президент не може, не має права так відповідати суспільству. Так може відповідати тільки феодал, для якого решта громадян "бідні родичі", "козлы, которые мешают жить".

Тож вибачте, Вікторе Федоровичу, що ми Вам заважаємо своїми незручними питаннями, взагалі своїм існуванням на Вашому життєвому шляху. Ми Вам не заздримо! А решту додумайте самі...

Олексій Краснопьоров, політолог, консалтингова агенція Concept GRoup, спеціально для УП

powered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.